Kluci v překližce - mladší brácha Venda

REALIZOVALI:

Nábytek: Jaroslav Doskočil, Kunštát

Čalounění desek za lůžky: Michal Vala, Svinošice

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2019

Zrodu dvou pokojíčků ve skandinávském stylu předcházela realizace družiny v Olomučanech. Tu navštěvuje starší brácha ze sourozeneckého páru a rád zůstává „až do zavíračky“. Maminku interiér družiny oslovil natolik, že mě požádala o spolupráci na dvou pokojících pro synky. Vzniklo přátelství, sdílení a radost ze společného díla. Romana je totiž kromě eko smýšlení taky nadšenou švadlenkou a aktivní šiřitelkou myšlenek udržitelného rozvoje. V její dílně vznikají pod značkou Naapuri nákupní tašky z použitých látek ze sekáče (opatřené pytlíky na zeleninu ze zbytků záclon). Klukům do pokojíčků ušila závěsy a polštáře a společně se synky je dekorovali barvami. Také díky truhláři panu Doskočilovi z Kunštátu, který ve své práci upřednostňuje dřevo, si Romča nakonec pro synky vybrala překližku.

Pokoj mladšího bráchy Vendy je otočený do uličky vedoucí na zahradu. Dohodly jsme se s maminkou, že i pokoje budou jako dva bráchové – stejné a přece jiné. Dodržela jsem styl, tvary a rozměry nábytku, ale těch pár centimetrů, kterými se pokoje liší, zajistilo jejich různou dispozici.

Na vysoké lůžko se nastupuje od skříně. Venda má jen jeden schůdek, aby zůstala využitelná většina úložného prostoru ve skříňové sestavě. V rohu u okna jsme čtyřletému synkovi udělali na přání maminky malý bezpečný čalouněný koutek, který je na fotkách ukryt za polštáři. Do něj se může klouček zavrtat a schovat. V prostoru vedle okna má stejně jako brácha knihovnu na uložení a vystavení knížek.

Psací stůl má nohu/kozu, ale i kontejner, který ho jistí z druhé strany. Nábytek je vyroben z překližky, bílého lamina a jako akcent je použita tyrkysová. Kožené úchytky jsou dílem šikovné maminky.

Někdy se to prostě povede. Sejde se velké nadšení u klientů, které mě nabíjí a žene vpřed, nic nedře, vše plyne. A do toho přijde truhlář, který dělá srdcem. Poklona a vděčnost, přátelé!

Fotky a povídání o pokoji staršího bráchy Dana TU.