ING. LEONA FOUSKOVÁ

Od roku 2008 se věnuji profesi interiérové designérky. Také jsem příležitostnou lektorkou výtvarných kurzů, kurzů interiérového designu, spoluautorkou konceptu DESIGN TRIPS a redaktorkou v nakladatelství Edika /Albatros.  

Narodila jsem se ve znamení Blíženců, je mi vlastní pestrost, změna a dobře rozumím kontrastům a protikladům. To mi pomáhá odhalit vaše zdánlivě protichůdná přání a přinést vašemu bydlení navíc něco, co možná ani nečekáte. Věřím, že změna toho, v čem žijeme a pracujeme, dokáže zásadně ovlivnit i naše nitro (a naopak) – a to mě na mé práci baví nejvíc. 

Kdysi jsem studovala ekonomii, a tak vím, že je občas nutné stát nohama pevně na zemi a pokusit se orientovat v reálném světě. Abych však mohla tvořit, potřebuji se vznášet a dny naplněné prací kontrolovaně prokládat hodinami zahálky. 

Publikace

Průvodce bytového designéra

2013, Edika/Albatros

Kniha je určena nejen interiérovým návrhářům, ale i těm, kdo si právě zařizují bydlení. Obsahuje 20 případových studií a několik stovek fotografií interiérů. Na publikaci jsem se podílela jako spoluautorka. Od svého vydání se kniha dočkala již třetího dotisku a stala se bestselerem.
DULUX TRENDY

Ve spolupráci s kolegyní Janou Boháčkovou jsme pro přední značku barev DULUX zpracovaly inspirativní brožury Trendy 2011 a Trendy 2012. Publikace seznamují čtenáře s psychologií barev, jejich vhodnými kombinacemi a použitím v interiéru. Obsahují také tipy a triky designérů, které jsou prezentovány na fotografiích interiérů.Batikujeme bytový textil

2004, Computer Press

Batika je mojí dlouholetou láskou a občas k ní utíkám, když si potřebuji vyčistit hlavu. Tato knížka obsahuje projekty, ve kterých kombinuji batiku a tisk na textil – baví mě spojování více technik a hlavně přesahy, které díky tomu vzniknou.Velká kniha výtvarné inspirace

2012, Cpress

Některé projekty z mojí knihy Batikujeme bytový textil byly použity v knize, kde se setkává deset autorek rukodělných technik.