ING. LEONA FOUSKOVÁ

Od roku 2008 se věnuji profesi interiérové designérky. Také jsem příležitostnou lektorkou výtvarných kurzů, kurzů interiérového designu, spoluautorkou konceptu DESIGN TRIPS a redaktorkou v nakladatelství Edika /Albatros.  

Narodila jsem se ve znamení Blíženců, je mi vlastní pestrost, změna a dobře rozumím kontrastům a protikladům. To mi pomáhá odhalit vaše zdánlivě protichůdná přání a přinést vašemu bydlení navíc něco, co možná ani nečekáte. Věřím, že změna toho, v čem žijeme a pracujeme, dokáže zásadně ovlivnit i naše nitro (a naopak) – a to mě na mé práci baví nejvíc. 

Kdysi jsem studovala ekonomii, a tak vím, že je občas nutné stát nohama pevně na zemi a pokusit se orientovat v reálném světě. Abych však mohla tvořit, potřebuji se vznášet a dny naplněné prací kontrolovaně prokládat hodinami zahálky. Nejraději zahálím v kavárně u knížky, v kině u dobrého filmu, na kole nebo na jógamatce pod širým nebem. Sytí mě procházky přírodou, práce s půdou a radost z úrody, na kterou je třeba chvíli čekat. Vidím v tom procesu hlubší smysl a klid, čerpám z něj energii pro všechny mé činnosti. Nedovedu si však představit život bez ruchu města, architektury, designu a umění - to jsou mé inspirační zdroje.

Publikace

Deník mladé designérky

2023, Edika / Albatros Media

Knihu jsme se spoluautorkou Janou Boháčkovou připravily pro všechny holky, které sní o vlastním doupěti. Vede je krok po kroku, aby si pokoj mohly úspěšně navrhnout samy. Součástí knihy jsou komiksové dialogy hrdinů, z nichž každý vnáší do procesu svůj názor a styl. Čtenáři se dozví, kde se bere inspirace, naučí se pracovat s měřítkem, zaměřit místnost a navrhnout dispozici, skicovat, kombinovat barvy a materiály. Výsledkem je vlastní pokoj, po kterém touží každá náctiletá holka či kluk.Průvodce bytového designéra

2013, Edika/Albatros

Kniha je určena nejen interiérovým návrhářům, ale i těm, kdo si právě zařizují bydlení. Obsahuje 20 případových studií a několik stovek fotografií interiérů. Na publikaci jsem se podílela jako spoluautorka. Od svého vydání se kniha dočkala již třetího dotisku a stala se bestselerem.
DULUX TRENDY

Ve spolupráci s kolegyní Janou Boháčkovou jsme pro přední značku barev DULUX zpracovaly inspirativní brožury Trendy 2011 a Trendy 2012. Publikace seznamují čtenáře s psychologií barev, jejich vhodnými kombinacemi a použitím v interiéru. Obsahují také tipy a triky designérů, které jsou prezentovány na fotografiích interiérů.Batikujeme bytový textil

2004, Computer Press

Batika je mojí dlouholetou láskou a občas k ní utíkám, když si potřebuji vyčistit hlavu. Tato knížka obsahuje projekty, ve kterých kombinuji batiku a tisk na textil – baví mě spojování více technik a hlavně přesahy, které díky tomu vzniknou.Velká kniha výtvarné inspirace

2012, Cpress

Některé projekty z mojí knihy Batikujeme bytový textil byly použity v knize, kde se setkává deset autorek rukodělných technik.