Jen si tak číst a snít

REALIZOVALI:

Nábytek: Jaroslav Doskočil, Kunštát

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2019

Sympatické mamince dvou bráchů, co mají pokoje z překližky (více na: Dan a Venda), jsem navrhla koutek na čtení. Je umístěn v rohu spojeného obytného prostoru jejich příjemného domu, u schodiště, které je nyní schováno za jednou částí knihovny.

V galerii jsem si dovolila zveřejnit i stav „před“. Kluci si v nevyužívaném prostoru stavěli bunkr, což jsme jim tedy poněkud překazili. V domě i na zahradě mají však ještě dost místa pro klučičí hry a máma přece taky potřebuje svoje doupě.

Schodiště mělo nerezové zábradlí, které je očekávané a vlastně nudné, a tak mě napadlo se ho elegantně zbavit. Jsem ráda, že se klienti pro nápad nadchli, zábradlí obětovali a místo něj nechali instalovat omítnuté OSB desky s policí na knihy a časopisy. Pod OSB deskami zmizely i původní obklady, koutek je tak čistý a útulný.

O co jednodušší je tvar polic, o to zajímavěji se jeví materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Jedná se o zužitkované trámy ze starých domů, které prošly šikovnýma rukama truhláře pana Doskočila. Pár takových polic je již v přilehlé kuchyňské a jídelní části, a tak jsem nad jejich tvarem nemusela příliš dlouho přemýšlet.

Klientka si do svého koutku vybrala zářící křeslo Strandmon z Ikea, které rozsvítí každý interiér a taky se v něm dobře sedí.

A teď už jen číst a snít.