Ložnice s pracovnou v Kunštátě

REALIZOVALI:

Výroba nábytku: FAIN Interiér, Blansko

Výmalba a tapeta: Ondra Slouka

Textilie: Marek Ščudla, Krásný interiér, Holubice

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2015

S rodinným domem v Kunštátě se na tomto webu tentokrát setkáváme už podruhé. V adresáři mám pro rodinu, která mi dala důvěru a prostor téměř bez omezení, vytvořené adresáře AKCE 1, AKCE 2 a AKCE 3. Po spojeném obytném prostoru a zádveří (AKCE 1), který se realizoval o prázdninách 2012, jsme se o rok později pustili do ložnice rodičů, dívčího pokoje dcery Karolíny a knihovny na podestě (AKCE 2). Letos nás čeká AKCE 3, a to pokoj mladší dcery Venduly a dlouho plánovaná rekonstrukce koupelny a WC. A k mojí malé radosti tím ukončíme jednu prima spolupráci, protože bude interiér celého domu hotov.

Když odhlédnu od této skutečnosti, je moje radost samozřejmě veliká, protože klienti i já jsme s výsledkem našeho společného díla spokojeni. Vypadá to tedy, že termín „malá radost“ je zcela trefný! Neradost z konce, avšak radost z průběhu! Ach ty češtino, kolik v sobě skrýváš tajemství a vtipu! Letos budeme pokračovat se stejným nadšením, kreativitou a pečlivostí jako v letech předchozích a věřím, že se nám podaří dobře navázat a vše úspěšně dokončit.

Výsledek AKCE 2 z roku 2013 jsme zvěčnily tento týden.  Oba pokoje, které zachytila svým objektivem fotografka Bára Grünwaldová, se nacházejí v podkroví. 

LOŽNICE RODIČŮ o půdorysu 3,6 x 6 metrů slouží kromě odpočinku též jako šatna obou manželů a pracovna paní domu. Mimo to bylo třeba zajistit i pohodlné sledování televize přímo z lůžka, protože doposud stála na starých šatních skříních.

Původní dispozice vzbuzovala dojem, že je místnost úzká a dlouhá, navíc byl přístup k jednomu lůžku omezen šikminou.  

Nové uspořádání pokoje umožňuje oběma manželům příjemný přístup k lůžku. Paní domu získala velkorysý pracovní prostor a jako bonus i toaletní stolek se zrcadlem v protějším rohu místnosti, který navazuje na skříňovou sestavu.  Místnost se podařilo dobře zónovat a nakonec se pod šikminu vešla i televize.

Nábytek je navržen v kombinaci bílého lamina a bukové dýhy. Silné dýhované desky vytvářejí linie v bílých plochách. Akcentující antracitová je použita na židlích, lampičkách, krajních skříňkách a drobných dekoracích. Modrá výmalba na štítové stěně a pod šikminou dodává prostoru potřebný klid nejen na odpočinek, ale i na přípravu paní domu do školy.

Na stěně za lůžkem je tapeta s jemným vzorem v barvě slonové kosti, která může být dobrým pozadím pro budoucí obrazy – ať už fotografie, grafiky nebo malbu. Okno je dekorováno jemnou římskou roletou. Pohodlné křesílko pro domácí práci u počítače se jmenuje FAN a na našem trhu je prodává boskovická firma Křesla - židle. Křesílko je oblíbenou stálicí mých návrhů. Sama jsem je používala v ateliéru, a proto je ráda doporučuji. Nejenže má ladný tvar, výborně se na něm sedí a cena je přijatelná, ale především vám neudělá z domácí pracovny klasickou kancelář.  Naopak do prostoru vnese eleganci a svou oblostí přímo láká k usednutí. Téměř prvorepubliková klubovka CORDOBA , jejímž autorem je designér Tom Kelley, je součástí povedené noblesní řady židlí českého výrobce TON. Do interiéru jsme ji zapůjčili na focení a klientka se rozhodla pro její odlehčenější verzi, která brzy doplní toaletní stolek.

 Velmi mě těší slova klientky, pro kterou je tento pokoj nejpříjemnější místností v domě. Ráda zde tráví čas milovanou četbou, prací i odpočinkem.