Interiér restaurace Tišnovská rychta

REALIZOVALI, dodali:

Truhlářské práce: Bednář Interiér, Tišnov

Stavební firma: Brázda – Univers (stavební práce, kamenné obklady)

Kovářské práce: Radomír Bárta (o skvělém uměleckém kováři v malém medailonku ZDE)

Svítidla: My Light, Brno

Kámen: Stonepanel, Brno

Sklo s potiskem trávy: ArtReklama, Letovice

Židle, křesla: TON

Květinové dekorace: Petr Matuška, Brno

Keramické kameny: Zuzana Straková

Čalounické práce: Michal Vala, Svinošice

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh interiéru, autorský dohled: Ing. Leona Fousková

2016

Tišnovská restaurace vyhlášená svojí gastronomií nosila už příliš dlouho starý kabátek. A protože má osvícené majitele, kteří svoji práci milují a dělají ji srdcem, pochopili, že ke skvělé kuchyni by to chtělo osvěžit i interiér. Aby hosté potěšili nejen své chuťové buňky, ale i oko, a aby zde mohli v klidu spočinout o polední přestávce, při rodinné večeři nebo při slavnostních příležitostech. Novým stylem interiéru jsme chtěli odkázat na jméno restaurace a zároveň vytvořit moderní prostor s venkovskou atmosférou.

Dominantou hlavní místnosti je barový pult, který upoutá osvětleným sklem s potiskem trávy. Majitel restaurace je totiž nadšeným golfistou, a tak si za restaurací zřídil minigolfové hřiště – tzv. Adventure Golf. Motiv greenu symbolicky propojuje interiér s exteriérem, na který odkazuje i prosklená vitrína – noha baru. Ta se postupně plní podepsanými golfovými míčky z místních turnajů.

Výklenek vedle baru jsme využili k neobvyklému sezení na lavici v barové výšce. Židle jsme vybírali v TONu a nakonec zvítězila střídmá i elegantní židle ERA pro běžné sezení, křeslo Merano u stolků pro dva a barové židle Merano v tmavém moření. Pracovala jsem s dubovým dřevem, převážně v dýze. Přírodní lak je kombinován s mořením dark chocolate. O rozmístění stolků a jejich rozměrech se vedly dlouhé debaty, ale v zásadě nakonec zůstalo u původní dispozice. Majitelé často pořádají oslavy a rauty a je třeba zachovat variabilitu různých sestav tabulí. U stěny naproti baru je sezení intimnějšího charakteru s lavicemi s šedým polstrováním a stoly se středovou nohou. Tento kout je oddělen od vstupu paravánem s kovanou mříží.

Dalším výrazným materiálem je přírodní kámen, kterým je obložen bar a výklenek na věšáky v hlavní místnosti. V salónku je kámen použit na celé čelní stěně a umocňuje dojem z klenby 150 let starého domu. Dubové dřevo a hmota kamene souzní s poctivou kovařinou, která dotváří kompletní dojem venkova. Svítidla svojí lehkostí kontrastují s hutnou hmotou silných zdí, dřeva a kamene.

Největší dík patří truhlářské firmě Oldy Bednáře, bez jehož nadšení pro věc bychom byli jen z poloviny úspěšní. Výsledek vypadá jednoduše a jasně, ale toho měření při obkládání výklenků, kde neexistuje jediný pravý úhel, si chlapci užili. A Olda byl také hlavním koordinátorem veškerých prací, protože na jeho truhlařinu ostatní řemesla navazovala a vše muselo sehnout na milimetr přesně.

Třešničkou na dortu jsou květinové dekorace z dílny Petra Matušky a magické vyřezávané kameny keramičky Zuzany Strakové, které sklízejí nadšený zájem.

Přeji Tišnovské Rychtě spokojené hosty, kteří se budou rádi vracet, a jejím návštěvníkům, aby si užili hezké chvíle s kvalitním jídlem v novém interiéru.

O neuvěřitelné čtrnáctidenní realizaci se dočtete ZDE.