Tišnovská rychta vás přivítá v novém interiéru

11. 3. 2016

Po pečlivých přípravách a následné dvoutýdenní rekonstrukci otevřela dnes svou přívětivou náruč nedočkavým štamgastům a dalším zvědavým návštěvníkům oblíbená restaurace Tišnovská rychta.


I my s Oldou Bednářem jsme neodolali a dali si na oslavu klasiku z dnešního menu - řízek s bramborami. A kochali se a nenápadně a taky trochu neslušně poslouchali, jak se naše společné dílo příchozím líbí.

Spousta práce a bezesných nocí, ovšem korunovaných nadšením všech zúčastněných z nové podoby interiéru! To je výsledek tříměsíční přípravy a čtrnáctidenní rekonstrukce, při které se sešla sehraná řemeslnická parta. Pod taktovkou manželů Helánových, zkušených restauratérů, jsme vytvořili moderní interiér, který se však hrdě hlásí ke jménu restaurace Tišnovská Rychta.Klasické materiály jako drásané dubové dřevo, hrubá kovařina a kámen, ale i elegantní svítidla, noblesní floristické dekorace, designové židle z TONu a jako dominanta bar dekorovaný greenem.. to vše pod 150 let starou klenbou oblíbené restaurace.

Teď už se může Rychta pyšnit nejen skvělou kuchyní, za kterou sem všichni chodí už léta, ale i moderním interiérem ve venkovském stylu inspirovaném tématem golfu. K restauraci totiž přiléhá nově zbudované Adventure Golf hřiště, a tak zde najdete odkazy na tento elegantní sport - nohu baru z golfových míčků, které budou postupně přibývat, a také skleněné obklady s potiskem trávy.Těší mě spolupráce s neúnavným Oldou Bednářem a jeho truhlářskou partou, objevem je pro mě skvělý umělecký kovář Radomír Bárta, pod jehož rukama vznikly originální kovářské doplňky. Zuzka Straková dodala své kouzelné kameny na okna a do výklenků, prostor dekoroval florista Petr Matuška. K výbornému výsledku přispěla stavební firma Brázda - Univers i dodavatelé osvětlení MyLight. Velké poděkování patří milým majitelům, manželům Helánovým, jejichž nasazení a optimismus nelze než obdivovat. 


Je to velká radost vidět vlastní návrh, do kterého vstupovala od počátku spousta prvků, konečně naživo! Koncept, kombinace, barvy, materiály, prostor, lidé! Tvárná i nepoddajná hmota v rukou designéra!


Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek