Soubor nábytku pro ELKOV elektro a. s.

REALIZOVALI:

Nábytek: Bednář interiér, Tišnov

Velkoformátové malby: Malujeme jinak, Brno

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2019

Od svého dlouholetého obchodního partnera ELKOV elektro a. s. jsem přijala zadání navrhnout variabilní kancelářský nábytek do nově postavené kancelářské budovy se showroomem svítidel v Brně – Heršpicích. Při finalizaci návrhu jsem spolupracovala s truhlářskou firmou BEDNÁŘ interiér z Tišnova, kde jsme ladili materiály, kovové prvky a rozmístění nábytku v kancelářích.

Dodavatel stavby spolu s klientem vybrali obklady, vinylové dílce na podlahy, parapety, dveře i vnitřní členění prostor s kovovými rámy v barvě antracit. To byl materiálový rámec mého zadání, ze kterého jsem vycházela při stanovení barevného a materiálového konceptu nábytku. Podílela jsem se také na výběru kobercových dílců a sedacího nábytku včetně čalounění.

Pro zaměstnance jsem navrhla dvě stolní sestavy, které se skládají do celků, dále pak úložnou sestavu do kanceláře sestávající z různých skříní a menších skříněk umožňující variabilní řešení dle konkrétní místnosti, stoly v zasedací místnosti a jednací stoly v kancelářích. Věšáková stěna se dělala na míru každé kanceláři.

Obzvlášť mě těší výsledek návrhu dělicího prvku mezi kuchyní pro zaměstnance a chodbou z masivního dřeva a černého kovu. Byl to trošku oříšek, co se realizace a kotvení týče, ale nakonec jsme to společnými silami zvládli s úspěchem. Kuchyně byly navrženy ve studiu Bednář interiér, se mnou konzultovali materiály a detaily návrhu.  Na židlích Ironica z TONu se promítají barvy firemního loga, které oživují prostor kuchyně.

Děkuji předsedovi představenstva společnosti ELKOV elektro a. s Michalu Vodičkovi za důvěru. Před pár lety jsme společně realizovali návrh jeho původní kanceláře, aktuálně je dokončena nová kancelář vedení a máme před sebou řešení přízemí staré budovy firmy. Těší mě, že jsem mohla k realizaci přizvat i malíře Veselé z Malujemejinak.cz, kteří svým originálním pojetím naplnili zadání zadavatele – téma cyklistika. Kola jsou totiž celoživotní láskou Michala Vodičky a ELKOV je dlouholetým sponzorem cyklistického týmu, který sbírá k radosti svého podporovatele vysoká umístění v soutěžích. Kluci Veselí vyzkoušeli malbu na speciální prosvětlenou fólii v chodbě firmy a jejich velkoformátové obrazy dělané rastrovou technikou osvěžují zasedací a školicí místnost firmy.