Pracovna fotografky Báry

REALIZOVALI:

Lamino skříňky a montáž: AZ – nábytek, Fr. Mikula, Rájec

Stůl a podnož: Master&Master

Koberec: Ondra Kopeček

Výmalba: Ondra Slouka

Dekorování a fotografie: Bára Grünwaldová

Návrh: Leona Fousková

2017

 

Bára Grünwaldová pracuje doma a jediné místo, kde našla v bytě klidný prostor pro pracovní koutek, je ložnice. Bára je velmi precizní a na sebe náročný člověk, a proto oceňuji, že právě mně dala velkou důvěru a svěřila mi návrh místa, kde tráví spoustu času. Tady upravuje své skvělé fotky, ze kterých se už po několik let můžete těšit na jejím blogu a webu.

Víme obě velmi dobře, že se to nemá. Věnovaly jsme v minulosti nějaký čas studiu čínského učení feng-šuej, ale i kdybychom o jeho principech neměly ani potuchy, je logické, že tam, kde se odpočívá a čerpá sil, nemělo by se pracovat. Tyto dvě činnosti jdou proti sobě. Jenže – někdy prostě není zbytí a je třeba jít cestou nejmenšího odporu. Uklidňuje mě, že Bára fotografování miluje a doslova jím žije. A kdyby postupem času zjistila, že už chce v ložnici jen relaxovat a spát, může si svůj univerzální pracovní koutek hravě přestěhovat jinam.

Pracovně vévodí psací stůl, který je nakonec po všech peripetiích a zvažování všelikerých variant komplet od Master@Master. Nohy a překližkové stolové desky této party nás nadchly na podzimním Meat Designu v Ostravě a mně bylo jasné, že přesně tohle potřebuje jedna zarytá blanenská milovnice českého designu. Zavěšené skříňky z lamina opatřené vtipnými úchytkami z Fleru doplňují dvě otevřené překližkové police. Vedle stolu stojí plechová skříňka z Ikea. A abychom si trochu usmířily energii čchi, oddělily jsme pracovní koutek od spaní dělicími čtverci od Koziolu.  Na nich se doslova magicky láme světlo zapadajícího slunce a vytváří neskutečné stíny na stěnách.

A modrá židle Merano od TONu, která do interiéru přibyla právě dnes, doslova rozbíjí neutrální barevnost nábytku, výmalby v lomené bílé i světle šedého měkoučkého hotelového koberce. Doufám, že toto místo bude pro Báru to pravé inspirativní i klidné útočiště, a děkuji za báječnou spolupráci.