Pohádka o pokoji pro vnoučky

REALIZOVALI :

Výroba nábytku: HM - nábytek

Výmalba: děda :-)

Lepení samolepek: Ondra Slouka s mým přispěním

Samolepky: Lepeeto

Textilní stěna a rolety na oknech: Diamond Design

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2015

Prarodiče se rozhodli zařídit jim vlastní pokojíček....

Takto nějak by mohla začínat pohádka o pokoji pro vnoučky. Však se nám ta realita od pohádky vlastně příliš neliší. Manželé z Boskovicka, pro které jsme zrealizovali jejich obývací pokoj v roce 2011, mi tentokrát zadali pokoj pro hosty v patře jejich rodinného domku. A protože jsou u nich na návštěvě nejčastěji jejich vnoučci, přizpůsobili jsme celkové řešení jim.


Pokojík, ačkoliv v patře, má rovný strop a je zasazen ve skále – všimněte si toho neobvyklého výhledu z oken. Půdorys je poměrně členitý a kromě požadavku na to, aby místnost plnila funkci dětského pokoje pro dnes již dospívající děti, v ní měla mít svoje místo i šatní skříň pro oblečení prarodičů. Využila jsem nepravidelného půdorysu a šatní část jsem nechala v zúžené části při vstupu do místnosti. Je oddělena od zbytku pokoje textilní stěnou, která většinu dne zůstává otevřená. 

V pokoji zůstala dvě původní lůžka, která jsem umístila netypicky vedle sebe a vytvořila z nich letiště. Pro klasický dětský pokoj to není úplně vhodné řešení, ale v hotelu u babičky nám tato dispozice pomohla místnost dobře zónovat, uklidnit a vytvořit prostor smysluplného tvaru pro hraní na podlaze. Naproti lůžkům je úložná sestava na oblečení, hračky a knížky, ve které má své místo i televize. Počítačový stolek je umístěn diagonálně směrem k oknu.

Na tomto pokoji mě nejvíce baví BARVY. Dovolila jsem si být troufalejší, než obvykle bývám při klasickém zadání dětského pokoje. V tomto interiéru totiž odpadají hromady hraček, které vnášejí do prostoru barevný zmatek a zásadně ovlivňují barevnou atmosféru. Babička vše stíhá uklidit do skříněk a pokoj zůstává designově čistý.

Velmi oceňuji odvahu obou klientů, kteří mě podporovali v barevném řešení a nadšeně přistoupili na výrazné dekorování stěn samolepkami. Po stromech šplhají lemuři a po policích skáčou surikaty z Lepeeta. K návrhu jsem zpracovala barevnou koláž, ve které jsem navrhla dekorace, textil a drobné zařizovací předměty, a babička a děda vše do puntíku nakoupili! O tom, že nás při fotografování pohostili výbornou ořechovou buchtou a bylinkovým čajem, už ani nemluvím. Prostě nám společně bylo dobře od začátku do konce.

Když si lidé naslouchají, má každá interiérová pohádka dobrý konec!