Ložnice pro rodiče

REALIZOVALI:

Nábytek: Fain – interiér, Blansko

Koberec: Ondra Kopeček, tel. 777 711 974

Zastínění: Marek Ščudla – Krásný interiér

Fotografovala: Bára Grünwaldová

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2017

Zdálo by se, že je to jednoduché zadání: malá ložnice se standardními požadavky - lůžko pro dva, prostorná šatní skříň, komoda na drobné prádlo.

Jenže! Pro vlastní rodiče se nenavrhuje snadno. Taťka to chce hlavně praktické a je mu celkem jedno, jak to bude vypadat. Maminka je zase hodně pocitová a než se pro něco definitivně rozhodne, dlouho to trvá. Navíc se rozhodnutí v průběhu navrhování několikrát změní, než se zase dojde na začátek k první variantě. A do toho všeho moje netrpělivá maličkost s celkem jasnou představou o tom, jaké by to rodiče měli (podle mě!) mít…

Výsledkem této složité konstelace osobností a jejich vizí, potřeb a pocitů je vlastně docela jednoduchá ložnice s manželským lůžkem, prostornou šatní skříní a komodou na drobné prádlo….  A snad i něco navíc.

Materiálově jsme navázali na obývací pokoj, který jsme realizovali před čtyřmi lety. Pracovala jsem s laminem v dekoru dub slavonský v kombinaci se slonovou kostí v lesku a šedým sklem. Mamka ráda fialovou, a tak jí byl v tomto pokoji dán prostor coby akcentující barvě  – na závěsech, na židličce Moon z Tonu, na drobných doplňcích a také na výrazném obrazu nad lůžkem. Ten je dílem Romana Kopeckého, blanenského grafika a malíře, který si prostor prohlédl a všechny barvy, které v něm našel, otiskl do květinového motivu.

V ložnici by měly hrát prim tkaniny.  Vždyť jen plocha manželského lůžka zabírá téměř 4 m2 a je plná peřin. Pro účely focení jsme použili náš oblíbený přehoz v neutrální béžové, ale vězte, že i povlečení pod ním schované je maminkou pečlivě vybráno a dokonale sladěno s celkem. Podlahu zatepluje kvalitní měkoučký koberec se střiženým vlasem. A ke komodě, i když nebyl v zadání, přibyl stolek, který může být využit jako toaletní, ale spíše slouží k posezení u e-mailů a internetu.  

Toť v kostce jeden malý pokoj, který dělá velkou radost.