I firma může mít obývák

REALIZOVALI:

Nábytek – truhlářská výroba: Bednář interiér, Tišnov

Pohovka Hébé: QL interiér,Brno

Sedací nábytek: Křesla- židle, Boskovice

Svítidla Tolomeo, Talo: Hagos, Praha

Závěsy, záclony, polštáře: Marek Ščudla, Krásný interiér

Květinové dekorace: Květiny Matuška, Brno

Návrh grafiky na sklo: Roman Kopecký, Blansko

Fotografie, fotopolštáře dodala: Bára Grünwaldová

Tapeta v jídelně: Ondra Slouka, Blansko

Fotografovala: Bára Grünwaldová, a zveřejnila na svém BLOGU.

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2016

Říkáme mu oficiálně ubytovací pokoj a nachází se v budově, která slouží k ubytování vedoucích pracovníků společnosti. Mají zde veškeré zázemí včetně vybavené kuchyně a jídelny, o které ještě bude řeč. Jediný rozlehlý prostor o rozměrech 7 x 7 metrů, sousedící s jídelnou a značně rezonující, zůstával prázdný. Co s ním? Chtělo to něco jako reprezentativní obývák, kam lze nejen pozvat významnou návštěvu, ale najít i trochu klidu na práci a večer se zabořit do pohovky před televizí. Podmínkou byla sedačka, televize a psací stůl, jinak jsem měla volné ruce.

Ve velké místnosti musí být vše objemné, jinak působí výsledek neútulně. Takže jsem se nebývale rozmáchla, nedržela se zdí a šla do prostoru s velkými kusy nábytku. Velkorysá pohovka Hébé od Polstrinu se zakusuje do psacího stolu z ořechové dýhy z dílny Oldy Bednáře. Krásné křeslo/ušák s podnožkou z kolekce October od ProfiM tvoří spolu s lampou Tolomeo od Artemide a odkládacím stolkem příjemný koutek na čtení.  Oblé křesílko Sorriso u psacího stolu září a spolu s výraznými oblouky na obou stolech zjemňuje celkové vyznění pokoje.

Na sklech v posuvných dveřích, na dělicí skleněné stěně za sedačkou, na tapetě v jídelně i na nábytku v obývacím pokoji pracuji s dekorem betonu. Na začátku byla moje představa o konceptu jasná - beton jako materiál, který klientova firma vyrábí. A původně jsem zamýšlela, že by i kusy nábytku byly odlity z betonu. Nakonec se toto řešení projevilo z mnoha důvodů jako příliš složité, a tak jsme zůstali u imitace, která jen lehce odkazuje k zaměření firmy.

Prostor je dekorován dvěma velkoformátovými plátny s přírodními motivy od Báry Grünwaldovékvětinovými dekoracemi z dílny Petra Matušky. O textilie na oknech se postaral Marek Ščudla. Klasická kombinace záclona/závěs dodala prostoru na útulnosti a spolu s kobercem vyřešila akustiku.

Přilehlá jídelna, oddělená posuvnými dveřmi, byla v podstatě zařízena, jen jí chyběl šmrnc a propojení s nově vzniklým obývacím pokojem. Přidali jsme tapetu, nová svítidla a květinové dekorace, postupně budou přibývat i černobílé fotografie. 

Velkorysý rozpočet mi umožnil pracovat s designovými kousky nábytku a svítidel, což mě moc bavilo a je to snad na výsledku znát. Příjemné bylo spojení s klientem, který naslouchal a byl otevřený mým nápadům. Doufám, že se v budoucnu ještě naskytne příležitost na tuto spolupráci navázat.