Floristické studio Petra Matušky

REALIZOVALI:

Výmalba, tapety, sádrokartony, nátěry: Ondra Slouka

Podlaha: Ondra Kopeček

Pult: Fain Interiér, Blansko

​Dodávka skel: Sklenářství Kučera, Brno

Elektřina, drobné práce a nátěry nábytku: v režii klienta

Rámy: rámařství Hana Nečasová, Blansko

​O marketing studia se stará, veškeré polepy a fotografie k mému použití laskavě dodala firma:  Media Home, Brno

2017

Petrem Matuškou se známe léta – potkali jsme se, když jsem pracovala v nakladatelství a hledala autory pro novou hobby edici. Společně jsme připravili k vydání jeho úspěšnou knihu Aranžování květin. Petr tenkrát zakládal nové floristické studio a brzy se díky své píli, pečlivosti, poctivosti k řemeslu, originalitě a citu pro trendy dostal na špičku brněnské floristiky.

Studio v původní podobě na ulici Horově v Brně - Žabovřeskách fungovalo úspěšně deset let a za tu dobu si získalo své věrné zákazníky, pro které se nyní Petr rozhodl zásadně změnit vzhled i koncept obchodu.

Poprvé jsme se nad návrhem sešli v září 2016 a já naslouchala představám a potřebám floristy, který z podstaty své profese prostě ví, co chce. Potkali se dva tvůrci a já zaujala trochu jinou roli, než obvykle při navrhování s „běžnými“ klienty mívám.  A ta nová úloha průvodce a oponenta mě moc bavila!

Petr cítil, že původní podoba studia už mu nedává prostor k dalšímu růstu a doslova ho brzdí. Přemíra výrazných teplých barev (červená, oranžová), staré podlahy, podhledy a velmi nekvalitní zdi nedávaly šanci jakkoliv dále rozvíjet koncept, jímž je v Petrově podání noblesa, elegance a jemná krása květinových aranžmá, která povýšil na umění.

Dohodli jsme se na neutrálním barevném ladění prostoru, ve kterém nyní vévodí bílá a šedá a akcentuje antracit. Vytvořili jsme tak to pravé jeviště pro neustále se měnící barevnou hru květin. Přáním Petra bylo i to, aby se vytvořil příjemný prostor pro klidné posezení u dobré kávy při konzultacích větších zakázek, a také, aby bylo studio celkově vzdušnější a prostornější.

Petr byl od počátku rozhodnutý pro výraznou tapetu, které jsme podřídili barevnost prostoru. Původně cihlové obklady vstupního oblouku i oken v zadní části dostaly bílý nátěr, pro stěny jsme zvolili světle šedou ladící k podlaze v dekoru běleného dřeva.  To je také jediné přiznané „dřevo“ v interiéru, ostatní je nyní ukryto pod antracitovým nátěrem.

Dominantou je čelní stěna s logem a nikami v sádrokartonové předstěně, v centru prostoru stojí pult s Petrovou vysněnou pracovní deskou z umělého kamene v černé barvě se zrcadlovými odlesky. Nábytek jsme vybrali v Ikea z kolekce Hemnes, červené kusy z původního vybavení prodejny jsme nechali natřít na šedo. Prostor dekorují kromě nádherné tvorby Petrova týmu také zrcadla, starožitné rámy a výrazná stínidla lamp.

Celému týmu děkuji za rychlou a téměř bezproblémovou realizaci, která proběhla v prvních čtrnácti dnech nového roku tak, aby mohl Petr Matuška v pondělí 16. ledna 2017 otevřít své nové vytoužené studio. Beru to jako ten nejlepší pracovní začátek nového roku, jaký jsem si mohla přát: nadšený a spokojený klient, který tvrdí, že výsledek předčil jeho očekávání, a denně sklízí pochvalu od svých zákazníků. A já, která se zase vydala za hranici svých osvědčených stylů, vyzkoušela si něco nového a utvrdila se v tom, že souznění s klientem na stejné vlně přináší to pravé naplnění. A navíc ta nádherná kytka, kterou jsem od Petra dostala – voní pohádkově a doufám, že mi spolu s chutí do dalšího navrhování vydrží co nejdéle!