Byt pro manažera

REALIZOVALI:

Nábytek: Bednář interiér, Tišnov

Zastínění: Krásný interiér

Stavební práce: v režii klienta

Fotografovala a obrazy dodala: Bára Grünwaldová

Návrh a autorský dohled: Leona Fousková

2019

Co potřebuje muž v nejlepších letech, který bydlí a pracuje daleko od domova? Manažer úspěšné stavební firmy mi poskytl nejen základní zadání, ale také luxus volné ruky. Na většinu dalších otázek, které mi vířily hlavou v průběhu návrhu, jsem si už odpovídala sama.

Rekonstrukce původních prostor pro bydlení managementu a kanceláře počítala s lehkou změnou dispozic. Mým úkolem bylo najít v ložnici místo pro koupelnu se sprchovým koutem a v prostoru stávající kanceláře navrhnout pohodlný obývák s kuchyní. Měnila se podlaha, snižoval se vysoký strop, dělaly se nové rozvody a omítky. Navržená koupelna je přístupná z ložnice, dveře se zasunují do příčky za skříní. Sprchový kout ukusuje kousek z obýváku a zároveň vymezuje místo pro kuchyňskou linku. Starší interiérové dveře v bukové fólii jsem nechala natřít na šedo.

Vybrala jsem vinylovou podlahu v běleném dubu. Hledala jsem méně nápadný dubový dekor k výraznému dubu Halifax od Eggeru, který jsem použila na nábytku. Trojice lamin v šedozelených odstínech mu zdatně sekunduje a nebere mu jeho výjimečnost. Jako akcent je navržena černá na pracovní desce a kovových prvcích nábytku.

V ložnici s poměrně složitým půdorysem jsem řešila, jak udělat místo pro spaní útulné, bezpečné a oddělené od vstupu. Dlouhá úložná sestava zasahuje i do spací části, před ní stojí barový stolek určený pro práci na notebooku. Spolu se závěsem tak odděluje klidovou část ložnice od té rušnější. Na dveřích šatní skříně se střídají všechny použité dekory lamina v promyšlené kompozici.

Naproti vstupu do obýváku je navržena knihovna určená nejen pro knihy, ale i pro květiny. Klient má kytky rád a přál si pro ně v interiéru místo. Knihovna zároveň posloužila jako dělicí prvek mezi vstupem a pohovkou. Jídelní kout je umístěn v bohatě prosvětleném rohu místnosti, u stolu se sedí na novince od TONu – židlích Prag, které výrobce prezentuje jako „hospodské židle nové generace“ a navrhnul je designér René Šulc. Jsou pohodlné a se svou jednoduchostí a praktičností jsou jako dělané do pánského interiéru. Lehká pohovka Ikarus je z Polstrinu a křeslo a odkladní stolek jsme pořídili v Jysku. Menší kuchyňská linka s dvoukolovou varnou deskou, kombinovanou troubou, myčkou a nízkou vestavnou lednicí v sobě má vše, co je pro komfortní bydlení potřeba.

Vznikl prostor, který je představou designérky o interiéru pro muže. Právě proto jsem klienta motivovala, aby si sám zvolil motivy obrazů, i když by pro mě bylo jednodušší udělat to za něj.  Vybíral z přírodních a městských motivů od Báry Grünwaldové, se kterou jsme řešily velikost, umístění a rámování obrazů, a také z databanky.  Odtud je žena na loďce, která rozráží nejen vlny, ale i barevnost pokoje. Křehkost baletky dodává něhu pánské ložnici.

Zastínění pokoje dodali z firmy Krásný interiér, vybírali jsme tkaniny tón v tónu a režný vzhled záclon a římských rolet. I když to vím a mám mnohokrát vyzkoušené, vždycky mě překvapí, jak se instalací tkanin prostor zklidní a zjemní. Truhláři z firmy Bednář interiér odvedli skvělou práci, spolupráce s nimi je vždy plodná. Vzájemně se doplňujeme a směřujeme k cíli, na kterém nám záleží. Pohovku a židle máme z QL interiéru, kde na mě a mé zákazníky vždy čeká perfektní servis. Těší mě, že vznikl prostor dotažený do konce, který byla radost fotit. Za to moc děkuji všem partnerům i velkorysým klientům, ke kterým se zase ráda vrátím.