Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Kniha Deník mladé designérky je určena všem tvořivým holkám a klukům, kteří si chtějí navrhnout vlastní pokoj. Srozumitelnou a zábavnou formou seznamuje čtenáře s principy tvorby interiérů. Autorkami knihy jsou Leona Fousková a Jana Boháčková, zkušené bytové designérky a lektorky kurzů interiérového designu.

Pojďme společně knihu virtuálně otevřít a nahlédnout do jednotlivých kapitol:


• Na začátku každého projektu je sen – naše mladá výtvarnice Ema si představuje, jaký bude její vytoužený pokoj. Co se jí líbí a co ji inspiruje?  Výsledkem je konceptboard, tvoje koláž nápadů.


• Co všechno budu v pokoji mít? Ema se seznamuje s měřítkem, naučí se zaměřit si pokoj a vybírá nábytek. Vejde se jí do pokoje? A jak ho v pokoji rozmístit? Sestavuje varianty dispozice a rýsuje pohledy na stěny. Vyzkouší si také skicování v perspektivě.


• Barvy a styl pokoje zajímají většinu budoucích designérů nejvíc. Ema staví na pevném základě dobré dispozice a může si hrát. Barvy a styly jsou totiž hra, která je ve výsledku nejvíc vidět. Ema dostane návod na práci s barvami v interiéru a navrhne pokoje pro kamarády podle jejich stylu.


• Ema má pokoj – v poslední kapitole si Ema sestavuje stylovou koláž a pouští se do návrhu vlastního pokoje. Naučí se kombinovat barvy a vzory a nahlédne i do virtuálního světa navrhování na počítači. A teď už zbývá jen vyrazit s mámou na nákup, s tátou ke truhláři a pustit se do díla.


Ema už má svůj pokoj! A Ty? Naše knížka ti bude skvělým průvodcem na cestě od nápadu k hotovému pokoji.

 Autorky Leona Fousková a Jana BoháčkováJaké otázky v souvislosti s vydáním knihy nejčastěji dostáváme?


Jak vás vlastně napadlo napsat knihu pro holky 13+?

Prvním impulzem byla poptávka z nakladatelství Edika skupiny Albatros Media. Jsme totiž spoluautorkami úspěšné knihy Průvodce bytového designéra (2013), která vyšla v mnoha dotiscích. Proč nenapsat knihu i pro dětské čtenáře? My, holky trochu odrostlejší a samy už mámy náctiletých dětí, víme, jak je pro teenagera důležité soukromí. Byly jsme tedy motivovány i snahou ukázat mladým čtenářům, že navrhnout si pokoj není zas tak složité a můžou se do toho za dodržení určitých pravidel pustit sami.

Je kniha jen pro holky, když má v názvu slovo „designérka“?

Obecné principy navrhování, které v knížce představujeme, platí samozřejmě pro všechny. Nechtěly jsme vydávat učebnici, ale zajímavou příručku, jejíž čtení bude zábavné i poučné. Zvolily jsme formu deníku/skicáku, který si píše a kreslí třináctiletá výtvarnice Ema. Kniha je částečně i komiksem, kdy spolu hovoří jednotliví hrdinové a vyměňují si názory na tvorbu Emina pokoje. Jestli kluk skousne trochu růžové a holčičí povídání, bude pro něj kniha přínosná úplně stejně jako pro holky. Může se ztotožnit s jedním z hrdinů, gymnazistou Matějem, který se chce stát architektem.

A co chystáte teď? Deník staré designérky?

Tuhle otázku máme nejradši. Určitě by to byl vtipný titul a kasovní trhák, budeme o tom přemýšlet. Koneckonců, i ženy v nejlepších letech chtějí hezky bydlet. Něco o tom víme ;)

_________________________________________________________________________________________________________

Knížka Deník mladé designérky vyšla v říjnu roku 2023 v nakladatelství Edika skupiny Albatros Media a od té doby si získala stovky nadšených čtenářek. Těší nás fotky z procesu tvorby, které nám posíláte. Máme radost, že vám kniha pomáhá měnit svět kolem sebe tak, abyste se cítili dobře a plnili si své sny. V knize hrají zásadní roli krásné ilustrace Kláry Weishäupelové Hockeové, jejíž rukou si Ema kreslí do svého deníku.

Knihu koupíte ve všech dobrých knihkupectvích, na e-shopu nakladatele https://www.albatrosmedia.cz/tituly/56335481/denik-mlade-designerky/ nebo přímo u autorek, které vám ji rády podepíší.

Ing. Leona Fousková: www.atelierfouskova.cz

Mgr. Jana Boháčková: www.janino.cz

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek