Brněnský workshop ke knize PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNÉRA

19. 10. 2013

Ve čtvrtek 17. 10. 2013 se uskutečnil brněnský workshop ke knize Průvodce bytového designéra. Designér Jarda Juřica přednášel o vývoji své židle 002 a autoři besedovali na téma "Sedm hříchů českého bydlení".

Ve čtvrtek 17. 10. 2013 se uskutečnil brněnský workshop ke knize Průvodce bytového designéra, která vyšla v nakladatelství Albatros Media a na pultech knihkupectví nám dělá radost už druhý týden.  Česká firma TON, celosvětově úspěšný výrobce ohýbaného nábytku, se stala jedním z partnerů knihy a poskytla našemu týmu prostory svého showroomu v Brně – Komíně.


Před 16. hodinou se sešlo více než třicet zájemců o design, kteří si vyslechli od produktového designéra Jardy Juřici příběh oceněné židle 002, jíž je autorem. Následovala beseda autorů knihy Tomáše Havránka, Jany Boháčkové, Zuzany Staňkové a Leony Fouskové na téma „Sedm hříchů českého bydlení“, ve které aplikovali humornou formou sedm smrtelných hříchů na konkrétní projevy v českých interiérech. Na fotografiích ze své praxe dokumentovali stav bytů, zvyky a myšlení českého klienta, a vyzvali ke kultivaci českého bydlení.Po kontroverzní besedě, která vyvolala zájem účastníků a vyprovokovala diskusi, zadali autoři soutěž pro účastníky. Jejich úkolem bylo vybrat si jednu z alarmujících fotografií a „zjednat nápravu“ formou koláže – vlepováním, psaním, vkreslováním apod. Mladí designéři, ostřílení profesionálové i návštěvníci z řad laické veřejnosti se úkolu zhostili s nadšením a velkou energií, a tak nebylo snadné vybrat pět vítězů.Ceny do soutěže věnovala firma TON (věšák Tee), škola pro bytové designéry IDK – interier design kurzy (50 % sleva na školné, návrh jednoho pokoje od designéra IDK) a nakladatelství Albatros Media (poukázky na nákup knih). Mezi oceněnými byly Jana Jano, Alena Chocenská, Markéta Šilhavíková, Martina Matoušková a kolektiv autorek Dana Kundrátová, Monika Kolesová a Pavla Libová.Večer se báječně vydařil. Věříme, že všichni odcházeli s touhou „očistit od hříchů“ bydlení své i svých potencionálních klientů.

Na další workshop ke knize Průvodce bytového designéra se může těšit Praha, a to ve čtvrtek 24. 10. 2013 od 16 do 19 hodin v TONLabu v Holešovicích, Tusarova 55. Zájemci se mohou hlásit na marketing@albatrosmedia.cz, cena workshopu je 499 Kč, v ceně je kniha Průvodce bytového designéra.


Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek