Skandinávský styl forever!

27. 6. 2018

Severský styl pořád frčí a na Instagramu je stále čím se inspirovat. A když vám na něm brousí maminky, co chtějí pokojíčky pro své ratolesti, nezbývá vám nic jiného, než to taky pořádně sjet, chytnout slinu, protřepat (radši i zamíchat) a ....

Už se nám tu drží dlouho, co? Je lehký, vzdušný, decentně barevný a pořád hodně IN.První pokoj v severském stylu jsem navrhovala v roce 2016 a nechyběli medvědi, stromečky ani domečková postel. Letos v červnu se mi sešly dva požadavky na pokojíček ve skandinávském stylu, a to ve velmi podobné barevnosti  - světlé dřevo/resp. dub a bílá jako základ a šedá, mátová a kapka antracitu v roli akcentu. První pokoj je rozlehlý a bude ho obývat dvouletý klouček, do druhého menšího se musí vměstnat tři sourozenci. Obě místnosti mají šikminu a obě maminky mají instagram se spoustou inspiračních obrázků. Jarda Dušek by to asi nazval synchronicitou a já jsem zvědavá, jak se s tím porvu. 

Instagram nás nejen inspiruje, ale i drtí, protože na každé fotce je nějaký super prvek, který bychom chtěli do interiéru dostat, ale méně je více, a to platí pořád. Takže se to očesává, až si to po nějaké době sedne tak, že je designér s výsledkem spokojen.


První varianta pokoje


Pokoj pro malého čiperu je už hotov. Po prvním návrhu, který respektoval umístění televize, jsme přešli k druhému, který se na TV neohlížel, a hodně mu to prospělo. Lůžko vytváří jakési pódium pod šikminou, televize je na stěně naproti a za ní bude skvělá tapeta s motivem mapy světa. Roh byl využit na police pro autíčka a prvek hranolků se objevuje i nad psacím stolem, který má brouček nachystaný, až jednou půjde do školy. Počítáme totiž, že pokoj bude tzv. „na furt“. Do té doby budeme doufat, že nám překližka v bělené verzi i v šedé lazuře vydrží.


Druhá varianta pokoje


A teď hurá na ten druhý pokojík – malý, se šikminou a pro tři mláďata. Stylově stejné zadání, ovšem ve zcela jiném měřítku. Návrhářská práce je prostě pestrá!

(Koberečky ve vizualizacích jsou, jak jinak než z Nordic Day)

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek