O setkání s fotografkou Bárou

8. 12. 2013

Kroužily jsme kolem sebe hodně dlouho, míjely se a nakonec jsme se přece jen potkaly. Ve správnou chvíli na správném místě. A od té doby se vzájemně inspirujeme!Stále častěji vnímám, že mi život či osud postaví do cesty zajímavé setkání, takové, které zrovna potřebuji pro správný směr svých dalších kroků. Před měsícem mě upozornila brněnská designérka Dana na fotografku Báru z Blanska s dotazem, zda ji náhodou neznám. Danu totiž zaujaly Bářiny fotky a pletené polštářky na Fleru. Já Báru vůbec neznala, nikdy jsem o ní neslyšela, a když jsem si otevřela její blog a spatřila její fotku, její tvář mi nebyla povědomá, což je v našem malém městě poměrně neobvyklý stav. Pak jsem se vydala do své oblíbené kavárny Cafisco a  hle! Báře Grünwaldové tu zrovna začínala výstava jejích fotografií.


Její fotky mě na první pohled zaujaly. Byly to záběry s podobnou atmosférou, jaké bych fotila, kdybych vůbec fotila (či jaké jsem vyhledávala a fotívala kdysi před začátkem mé mateřské a designérské kariéry). Ta holka mě začala zajímat! Od usměvavé Marcelky z Cafisca jsem na Báru dostala kontakt a doporučení se slovy: „Vy dvě si budete rozumět“. A měla pravdu. Za týden už jsme spolu seděly ve stejné kavárně nad kávou a debatovaly o životě.


Vyšlo najevo, že jsme kolem sebe už dlouho kroužily, společných známých máme nepočítaně. Ale všechno v životě má svůj čas a zřejmě i naše setkání má pro nás obě smysl až nyní. Bára mě zaujala nejen fotografiemi a svým pohledem na život, ale i dvouletým studiem feng-šuej u Andrey Gheorghe v Brně, která byla kdysi mojí studentkou na kurzech bytového designu.


Povídaly jsme si o magickém kostelíku ve Svaté Kateřině, kolem kterého často projíždím, ale zastavila jsem se jen jednou, když bylo zrovna zavřeno. Bára měla to štěstí, že se podívala dovnitř, nafotila úžasně silné záběry a o tomto zážitku napsala na svůj blog.

Její skvělou práci můžete obdivovat na jejích stránkách ZDE.


Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek