PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNÉRA vyjde v říjnu 2013!

1. 9. 2013

Průvodce bytového designéra je ojedinělá publikace, která přináší nové pohledy na design interiérů. Mnoho inspirace pro vlastní tvorbu v ní najdou interiéroví designéři i nadšenci, kteří si zařizují vlastní bydlení. Kniha vyjde začátkem října 2013.

S potěšením si dovoluji oznámit, že jsme s kolegy Janou Boháčkovou, Zuzanou Staňkovou a Tomášem Havránkem dokončili práce na knize Průvodce bytového designéra, které jsme se v uplynulých měsících věnovali s nebývalou intenzitou. Psaní, shánění fotografií a často bouřlivé debaty nad formou i obsahem jsme si jaksepatří užili a věříme, že se naše tvůrčí nadšení do knihy náležitě otisklo. Jak už máme při lektorování kurzů ve zvyku, přinášíme jiný pohled na navrhování a učíme naše studenty hledat vlastní, originální cesty. A v tom je i síla naší knihy! Najdete v ní mimo jiné i dvacet případových studií – našich realizací, ve kterých ukazujeme projekt od prvních schůzek s klientem až po úspěšnou realizaci.

Za výbornou spolupráci děkuji jménem svých kolegů Evě Mrázkové, redaktorce nakladatelství Albatros Media, které knihu vydává, a především panu Jiřímu Kaláčkovi, grafikovi, který knihu zpracoval a měl s námi velkou trpělivost. Co stránka, to originální sazba!

Kniha vyjde začátkem října 2013 a v téže době se také můžete těšit na křest, který se uskuteční ve čtvrtek 3. 10. 2013 v 18 hodin v baru Runway legendární brněnské Zemanovy kavárny na Kolišti.
Kniha Průvodce bytového designéra je určena nejen budoucím interiérovým návrhářům, ale všem, kteří mají chuť podívat se pod pokličku profesionálům a využít získané informace při zařizování svého bytu či domu. Čtveřici autorů knihy Průvodce bytového designéra spojuje jejich profese, ale i společné lektorování kurzů interiérového designu. Stejně jako svým studentům nabízejí i vám vlastní pohledy na navrhování interiérů – chtějí vám být nejen zkušeným průvodcem a rádcem, ale kladou si vyšší cíl: inspirovat a motivovat každého tvůrce interiéru vidět věci jinak, originálně, po svém.

V první části knihy autoři seznamují čtenáře s obecnými znalostmi, které by si měl každý designér osvojit, ve druhé části pak ukazují, jak aplikovat tyto principy při návrhu jednotlivých místností v bytě. Provedou vás cestou od hledání konceptu a inspirace, přes znalosti materiálů, technického kreslení, skicování, plánování prostoru a konstrukce nábytku, naučí vás pracovat s barvami, textilem a dekoracemi v interiéru, poskytnou vám rady pro počítačové projektování a výběr vhodného software pro zpracování dokonalé vizualizace. Závěr první části je věnován budoucím bytovým designérům, kteří dostanou řadu doporučení, jak úspěšně nastartovat svoji novou kariéru. Druhá část knihy velmi podrobně provází každou místností v bytě. Autoři upozorňují nejen na běžné situace a zásady, ale nabízejí i řešení mnohých úskalí při navrhování interiéru. Formou krátkých tipů pobízejí čtenáře k jinému úhlu pohledu na běžně zažité stereotypy.

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek