Jedu na dvojku

9. 6. 2014

Někdy je dvojka ta správná rychlost. A nejlepší je jezdit na kole! Na dvojku a třeba i ve dvojici!


Podivná teplá nezima letošního roku, málo lyžování, žádný sníh, hodně chřipek a nachlazení a jaro váhavé. Začátek roku byl prostě tak nějak těžký po všech stránkách. Bylo třeba zvolnit a uspořádat svoje věci. A na městském kole s proutěným košíkem jezdit hlavně na dvojku (ten estetický a romantický zázrak má jenom tři rychlosti). Trojka (nejrychlejší) je k použití jen na hladce asfaltované cyklostezce - pro tu trochu endorfinů, co jsou k radosti z jízdy taky třeba. A protože je takových cest jako šafránu, člověk si je musí náležitě užít, když už po nich jede.

Víte, ale ani ta dvojka není k zahození! Když zpomalíte a šlapete jen tak „na pohodu“, můžete si lépe vychutnat všechno kolem sebe. A vnímat věci, které při jízdě na trojku zůstávají nepovšimnuty. Třeba, že na naší cestě nejsme sami, byť se to tak někdy v slabé chvilce může jevit. A tak děkuji všem, kdo mě míjeli, jeli chvíli vedle mě nebo se mnou, i těm, kterým jsem ujela, nebo oni předjeli mě. Oceňuji i setkání s těmi, co o mě lehce drnkli pedálem. Protože i takoví nakonec posilují.

Nejvíc se ale raduji z příjemných setkání s jinými tvořivými lidmi, o která se chci s vámi podělit. Na posledním víkendovém výletě s mužem jsem byla unesena návštěvou Galerie z ruky.Jezdíme tam každý rok za dobrým uměním a na dobré kafe a těšíme se z pohostinnosti paní majitelky, brněnské herečky Stanislavy Macháčkové. Tentokrát jsme zavítali na výstavu malířky Evy Chmelové. Její plátna s přírodními motivy bych ráda viděla na stěnách mých klientů!

Velká nejen pracovní radost začala koncem loňského roku nečekaným setkáním s fotografkou Bárou Grünwaldovou. Od té doby se vzájemně inspirujeme. Ráda bych vás za Báru pozvala na dvě její výstavy fotografií. Ta první je od konce dubna instalována na zámku v Letovicích, ta druhá bude od 20. 6. 2014 v proslulé kavárně Era v Brně na Zemědělské ulici. Zbylá plátna z výstav budou na podzim vystavena v ateliéru, který snad koncem prázdnin dozná malé úpravy. A kromě pláten bude u mě v prodeji i Bářina novinka, taková třešnička do každého interiéru. Co to je, neprozradím, ale těšte se. Dozvíte se brzy na mých nebo Bářiných stránkách, jen co to designové tajemství spatří světlo světa!K letošním narozeninám jsem si v krásnou slunnou neděli dala kromě milého posezení s rodinou ještě jeden nehmotný dárek, ze kterého se nakonec vyklubala i jedna velmi hmotná soška andělky. Ta teď zdobí „skalku“ u nás na balkoně a dělá společnost kachlu s andělem. Ale zpět od hmoty k idejím – nehmotným dárkem bylo inspirativní setkání se Zuzkou Strakovou, keramičkou z Lhoty Rapotiny, kam jsme si s Bárou jely vypůjčit objekty na focení. Tomu, kdo je připraven pochopit, že může žít opravdu tak, jak chce, doporučuji rezervovat si sobotu 14. 6. 2014, kdy se u Zuzky na statku koná Den otevřených dveříMůžete si povídat, ale i tvořit z keramické hlíny, pálit raku, vyřezávat věžičky..

Byla to Zuzka, kdo mě navedl na myšlenku navštívit nově otevřený statek Samsara na Klepačově nad Blanskem. Jela jsem tam nejen kvůli Zuzčiným kachlům a objektům, kterými je statek dekorován, ale také mě vzalo za srdce její vyprávění o průběhu spolupráce s majitelem statku, o myšlence, která celý projekt provázela a provázet bude. Více takových míst! My tam byli v sobotu a z atmosféry jsme měli takovou tu v dobrém slova smyslu husí kůži. Kdo chce vypnout, relaxovat a v neposlední řadě se též dobře najíst, neváhejte!  My jsme ochutnali kozí sýr z farmy v Šošůvce, byla to slast! A chystáme se na wellness.

Prostě, jak jsem začala, tak také svoje povídání ukončím - letos budu hodně relaxovat a pojedu na dvojku.

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek