Jaký byl Catness Design Trip?

27. 5. 2018

V čistě ženské energii, v roce Venuše, s háčky a jehlicemi! Spousta sdílení, povídání a pusa, která ráno bolela od smíchu. Takové bylo setkání designérek a spřátelených profesí v Uherském Hradišti ve firmě Catness Design.

Tak kam pojedeme příští rok? Tuhle otázku si s Janou klademe každoročně po skončení aktuálního design výletu. Většinou to necháváme volně plynout, pak nás něco napadne, celé to do sebe zapadne a je to ono! Loni na podzim nám přišly na mysl dvě holky pletařky Katka a Lucka z Uherského Hradiště, pak jsme se dozvěděly, že rok 2018 je rokem Venuše, tedy ženské energie, a věděly jsme, že jsme na správné cestě. A taky, že to tentokrát bude bez soutěžení, bez vyhodnocení nejlepšího… prostě tak po žensku na pohodu.Catness Design Trip 2018 jsme dopekly na jedné březnové návštěvě malebného slováckého města, kde jsme objevily báječnou kavárnu Jiné Café přímo na náměstí. Nejen, že tam bylo příjemně živo, ale i kapacitně naší ne zrovna malé skupince sedla, a taky tím betonem půjde Báře dobře do foťáku :-)Lucka Ježová a Katka Svobodová jsou majitelkami značky Catness Design, která vyrábí pufy, košíky, plédy, tašky, koberce, polštáře a jiné doplňky do domácnosti, a to prosím nefalšovaně ručně! Svoje produkty testují a neustále zdokonalují. Hned poté, co jsme se u nich s našimi patnácti účastnicemi sešly a přivítaly se nad dobrotami a kávičkou, seznámila nás Katka s Luckou s historií jejich firmy, s nelehkými začátky i novými ambicemi. Malá, ale pružná firma nás v mnohém nadchla, a jelikož se naše skupina skládá většinou z designérek, nechaly jsme se inspirovat i projekty na míru – Jana představila svoje háčkované obří hnízdo ve stejnojmenné restauraci v Brně a Lejka zase obháčkovaný střešní sloupek ve tvaru stromu v dětském pokoji klientů. To jsou práce, o jejichž realizaci mají holky z Catness Design zájem, protože na nich opravdu mohou ukázat, co umí. Takže, ženy designérky, vymýšlejte, navrhujte, ať to naše české bydlení trochu zkultivujeme!Po návštěvě skladu výrobků bylo jasné, že naše peněženky dostanou na frak, jupííí! Tolik krásy pohromadě jsme musely vydýchat v kavárně a rychle se chopit jehlic a háčků, abychom dokázaly, že to taky dáme. Na výběr jsme měly ze dvou výrobků – košíčku na drobnosti nebo podložky pod horké nádobí. Posbíraly jsme nadlouho uspané dovednosti a za laskavého vedení Lucky a Šárky jsme se pustily do práce.  Mezi sklenicemi s vínem, aperolem a neškodnou domácí limonádou jsme probraly všechny radosti a strasti našich životů. A jak se nám ta ženská energie nenápadně, ale pěkně rozproudila, tak se nám ani nechtělo spát a po návštěvě pizzerie jsme až do noci plkaly na pokoji na hotelu.Catness Design Trip jsme uzavřely báječnou snídaní v restauraci La Brusla. Věříme, že se nejpozději za rok zase sejdeme na dalším výletě za českým designem! A kam pojedeme příště – už popáté? Uvidíme, kdo nás s Janou na naší cestě českým designem cvrnkne do nosu. J Budeme vás informovat a už teď se na vás, ženy, těšíme!

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek