Bořek Šípek / aRchilles

21. 6. 2015

Ve středu 17.6. byla v brněnském interiérovém centru SOHO slavnostně otevřena výstava intarzovaného nábytku, váz a skleněných objektů architekta a designéra Bořka Šípka. Výstava potrvá do konce června 2015.


V brněnském interiérovém centru SOHO v Modřicích se od 13. 6. do 30. 6. 2015 koná výstava intarzovaného nábytku podle návrhů architekta a designéra Bořka Šípka inspirovaných Homérovým eposem Ilias. Na tuto akci naši malou skupinu designérek pozvala firma TON, přední český výrobce ohýbaného nábytku, která má v SOHO jeden ze svých brněnských showroomů.Bořek Šípek se spojil s truhlářskou rodinnou firmou Jan Ficek, která dokázala jeho návrhy intarzovaného nábytku převést do reality. Je to vášeň, posedlost a nakonec i prosté potěšení pro obě strany, když je výsledkem spolupráce originální a dokonale zhotovený objekt. Kus, do kterého se otiskne nejen invence autora, ale i poctivé řemeslo. Měly jsme příležitost vidět a slyšet pana Šípka v interaktivním vstupu a poslechnout si naživo pokračovatele truhlářského rodu pana Ficka.


Lákavou možnost setkat se po delší době s kolegyněmi jsme využily beze zbytku. Příjemný podvečer jsme zakončily ve společnosti našich obchodních partnerů z TONu. Byly nám představeny nové modely židlí a křesel Split, poseděly jsme v pohodlných křesílkách Dowel a vyzkoušely houpací křeslo Wave. Těším se, až se mi podaří zařadit do návrhu pro klienty další skvost z TONu.

Všechny fotky jsou z objektivu fotografky Báry Grünwaldové a publikuji je s jejím laskavým svolením. Bára sama o akci napsala na svém blogu.

Do konce června máte možnost pokochat se nejen originálním nábytkem, ale i vázami a skleněnými objekty autora.  Dokonce je vystavena i Neuchopitelná váza, kterou navrhl Václav Havel.

Nejnovější článek

#37
Adolf Loos Plzeň_1

Za Adolfem Loosem do Plzně

28. 8. 2020

Možná jsme trochu podivíni, ale lokaci letošní dovolené jsme si s mužem vybrali kvůli Adolfu Loosovi. A kromě dobré architektury jsme načerpali z města, co leží na soutoku čtyř řek, i spoustu inspirace, energie a gastrozážitků.

Celý článek