Bořek Šípek / aRchilles

21. 6. 2015

Ve středu 17.6. byla v brněnském interiérovém centru SOHO slavnostně otevřena výstava intarzovaného nábytku, váz a skleněných objektů architekta a designéra Bořka Šípka. Výstava potrvá do konce června 2015.


V brněnském interiérovém centru SOHO v Modřicích se od 13. 6. do 30. 6. 2015 koná výstava intarzovaného nábytku podle návrhů architekta a designéra Bořka Šípka inspirovaných Homérovým eposem Ilias. Na tuto akci naši malou skupinu designérek pozvala firma TON, přední český výrobce ohýbaného nábytku, která má v SOHO jeden ze svých brněnských showroomů.



Bořek Šípek se spojil s truhlářskou rodinnou firmou Jan Ficek, která dokázala jeho návrhy intarzovaného nábytku převést do reality. Je to vášeň, posedlost a nakonec i prosté potěšení pro obě strany, když je výsledkem spolupráce originální a dokonale zhotovený objekt. Kus, do kterého se otiskne nejen invence autora, ale i poctivé řemeslo. Měly jsme příležitost vidět a slyšet pana Šípka v interaktivním vstupu a poslechnout si naživo pokračovatele truhlářského rodu pana Ficka.


Lákavou možnost setkat se po delší době s kolegyněmi jsme využily beze zbytku. Příjemný podvečer jsme zakončily ve společnosti našich obchodních partnerů z TONu. Byly nám představeny nové modely židlí a křesel Split, poseděly jsme v pohodlných křesílkách Dowel a vyzkoušely houpací křeslo Wave. Těším se, až se mi podaří zařadit do návrhu pro klienty další skvost z TONu.

Všechny fotky jsou z objektivu fotografky Báry Grünwaldové a publikuji je s jejím laskavým svolením. Bára sama o akci napsala na svém blogu.

Do konce června máte možnost pokochat se nejen originálním nábytkem, ale i vázami a skleněnými objekty autora.  Dokonce je vystavena i Neuchopitelná váza, kterou navrhl Václav Havel.

Nejnovější článek

#41
Deník mladé designérky

Deník mladé designérky

14. 2. 2024

Po vlastním pokoji můžeš toužit, ať je ti třináct jako naší hrdince Emě, jsi žena v nejlepších letech, nebo kluk, který uvažuje o profesi architekta. Knížka Deník mladé designérky tě provede procesem navrhování interiéru krok po kroku.

Celý článek