Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květinový pokoj pro babičku

Květinový pokoj pro babičku, Blansko

Jindřiška bydlí v jednopokojovém bytě, a tak jedna obytná místnost plní dvě funkce - slouží jako ložnice a obývací pokoj zároveň. Hned na začátku bylo jasné, že pokoj bude ve veselých a výrazných barvách a jen na doplňcích bude poznat, kdo jej vlastně obývá. Paní Jindřiška je energická, komunikativní a moderní žena - a to jí letos bude už 80 let! Rozhodla se, že si podzim života zpestří novým vybavením - a to od koberce až po novou plochou televizi, kterou aktivně denně sleduje.

Nejprve jsem vybrala tapetu s plastickým květinovým vzorem. Sedačku jsme dlouho sháněli a nakonec jsme zakoupili v Asku - byla jediná s krátkým sedem a dostatečně tvrdá, aby se z ní dobře vstávalo. Tamtéž jsme zakoupili i lůžko s úložným prostorem (výrobce JV pohoda), speciální matrací a polohovacím roštěm. S oběma kusy nábytku je babička spokojena, jen jsme si na ně museli pěkně dlouho počkat - výroba sedačky se zdržela a ze slibovaných 4 týdnů byly nakonec 3 měsíce.

Část s lůžkem je od obývacího pokoje oddělena jen symbolicky - spuštěnou dělicí plastovou stěnou s motivem růží od firmy Koziol. Naproti lůžku se nachází knihovna Expedit z Ikea. Stěny nad lůžkem zdobí obrázky ze StarDeco a zarámované kresby paní Baisové z Galerie  ve věži (Blansko). Další nábytek je ze série Besta (Ikea).

Babička si přála mít u okna pohodlný ušák s lampou, kde by mohla číst své oblíbené romány.

Doplňky jsme nechali původní, aby měla babička na očích vázičky a sošky, na které je zvyklá. Doplnili jsme je jednoduchými červenými mísami a vázami z Ikea a několika květináči.