Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zářivá jídelna a lila ložnice, RD Blansko

Zářivá jídelna a lila ložnice v rodinném domě v Blansku

Moje milá klientka paní Renata mě požádala o návrh jídelny a doladění ložnice v podkrovním bytě na Starém Blansku. Podkroví bylo vkusně zrekonstruováno, ale na jídelnu, které doma říkají zimní zahrada, ani na ložnici, už nezbylo sil.

V jídelně zůstalo vybavení z Ikea - proutěná křesílka a masivní rozkládací stůl, které si rodina oblíbila. Původně bílá stěna dostala sytou hořčicově žlutou barvu, čímž se místnost příjemně prohřála. Nad jídelní stůl jsme místo původní stropnice spustili výrazné černé svítidlo KULLA z Ikea, které dělá příjemnou atmosféru a láká ke společnému posezení u stolu. Požadavkem bylo také vyřešit ukládání potřeb pro stolování. Navrhla jsem komodu a nástěnnou skříňku jednoduchých tvarů z bukové dýhy namořené do odstínu masivního stolu. Stěny jsou dekorovány sadou obrazů - fotografií odkvetlých pampelišek a samolepkami s motivem kamenů.

V ložnici jsme zachovali dispozici, ale nahradili původní nevyhovující celočalouněné lůžko a skříň. Vybrali jsme pevné lůžko z masivního dubu s kvalitními matracemi a doplnili je na míru vyrobenými poličkami na budík či knížku. Textilie jsme s klientkou vybírali v Ikea a Habitatu. U postele si budou čtenáři svítit stojacími lampami, u kterých se dá korigovat intenzita svícení poklepem na nohu lampy. Komoda naproti lůžku, nástěnné police a zásuvková komoda zůstaly z původního vybavení. V místnosti byla vestavěná skříň, která však nevyhovovala svojí hloubkou. Abychom mohli zvýšit hloubku skříně, museli jsme posunout sklopné dveře na půdu, což bylo největším oříškem celé akce, ale vše se nakonec ke spokojenosti majitelů podařilo.

Pro ložnici jsem vybrala jemnou fialovou, která v kombinaci s dekorem hrušky na nábytku uklidňuje. Jako kontrast je v místnosti sada svítidel s textilními stínítky v černé barvě. Ve středu místnosti je kusový koberec v béžové barvě z Habitatu, na něm taburet z Ikea. Nad lůžkem visí originální malby, které si přinesli z původního bytu.