Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studentský pokoj pro Vojtu

Studentský pokoj pro Vojtu, Blansko

Maminka rozhodla, že je načase postarat se 18letému gymnazistovi o nový pokoj. Zmizel starý tmavý nábytek i sestava Universal, sice praktická, ale již nevyhovující současnému vkusu. Taky parůžkům a dalším loveckým trofejím zdobícím unavenou žlutou barvou vylíčené stěny jsme dali vale!  Vojta nic nenamítal proti "mořské" barevnosti a přidal k ní svou oblíbenou oranžovou.

Nejprve jsem navrhla dispozici, díky které je oddělena v pokoji zóna společenská (původní sedací souprava, postel, TV) a zóna určená pro učení. Čtyřčlenná rodina potřebuje hodně úložného prostoru a velká část věcí se musela z nedostatku jiného místa v bytě uložit ve studentském pokoji. Ukládání je tedy určena celá jedna stěna.

Výmalba byla navržena v mořských tónech - základem je bílá na třech stěnách, "úložná" stěna v petrolejové barvě a dva pruhy na delších zdech pokoje v petrolejové a zářivě zelené. Nábytek jsme vybrali v Ikea a Kika.Vojta si pochvaluje černou postel, protože její široká pelest umožňuje odložit do pohodlné vzdálenosti mobil i ovladač na televizi :-)