Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský pokoj a koupelna, Blansko

Dětský pokoj a koupelna v bytě Blansko, Zborovce

Dětský pokoj Kristýnky (6) a jejího bratříčka Janíka (4) potřeboval změnu, protože z Kristýnky je od září školačka. V minipokojíčku o rozloze 3,1 x 3,3 m, který vznikl přepažením většího pokoje sádrokartonovou stěnou, jsou ještě navíc dvoje dveře, takže vyřešit požadavek na spaní, pracovní kout s větším stolem a úložné prostory byl trochu oříšek a rozhodoval doslova každý centimetr.

Kristýnka miluje růžovou, brácha zase trval na modré - takže máme pokojíček v klasické "dětské" barevnosti, což mu ale neubralo na originalitě. Kristýnce "patří" růžová stěna a horní palanda, Janíkovi spodní palanda a oběma pak větší pracovní stůl, kam se vejde počítač i místo na učení. Modrá stěna přiléhá ke stolu a zaručuje dobrou pohodu pro učení. Úložný prostor na hračky je pod stolem a pod horním lůžkem. V budoucnu se plánují i skříňky těsně pod stropem pro ukládání sezónního oblečení.

Nakonec zvítězila varianta postelí v různé výšce do "L". Bílá knihovna slouží nejen jako prostor pro ukládání knížek a hraček, ale také jako schody na horní palandu. Janíkova postel má úložný prostor na lůžkoviny (sklopná dvířka) a myslelo se i na topení - deska za postelí kryje radiátor a jelikož je lůžko na nožkách, proudí vzduch k topení.

Koupelna - jelikož jsme měli omezený rozpočet a rodině se nechtělo do zásadnějšího zásahu, koupelně jsme pouze dali nový barevný kabátek - v modré a oranžové . Sanita i nenápadné šedobílé obkladačky zůstaly stejné. Změnili jsme výmalbu nad obklady na modrou. Navrhla jsem nový nábytek z lakované MDF desky v jásavé oranžové. Na zemi jsou předložky kruhového tvaru a vanu kryje sprchový závěs z Ikea se stejným motivem. Nevzhledný kotel jsme zakryli vertikálními žaluziemi.