Jdi na obsah Jdi na menu
 


Byt, Brno - Starý Lískovec

Barevné a stylové doladění bytu 3 + 1 v Brně - Starém Lískovci

Sympatická paní Irena mě oslovila s prosbou o návrh barevného doladění třípokojového panelákového bytu, kde žije se svým mužem a dvouletým synem. Veškerý nábytek byl již pořízen, jednalo se tedy o návrh barev, dekorací a textilu. Požadavkem bylo barevné a pocitové propojení místností. S Irenou jsme se ihned shodly na náladě a barvách v interiéru, dobře jsme se na sebe naladily, a tak jsem ke své radosti dostala volnou ruku. Během práce na návrhu a konzultací prošel byt malou rekonstrukcí - měnily se podlahy na dřevěné plovoucí a byla zbourána sádrokartonová polopříčka v obývacím pokoji.

V obývacím pokoji jsem obrátila dispozici. Všimla jsem si dle literatury a obrázků, že rodina inklinuje k východním náboženstvím. Zvolila jsem jemné tóny béžové, hnědé a zlaté, dekorace laděné do etno stylu (viz náladová koláž), samolepku s kameny. V plánu máme dále fototapetu s Buddhou a fontánku. Černá svítidla jsou z jemných provázků. Nábytek zůstal původní - Ikea a stará rozložitá sedací souprava, která bude nahrazena novou do tvaru "L".

Ložnice si vyměnila místo s dětským pokojem, aby bylo učiněno zadost zásadám feng-šuej. Paní Irena hlídala zejména nasměrování hlav spících ke světovým stranám. Regálový systém k ukládání oblečení byl nově zakryt posuvnými textilními panely imitujícími bambus. Také v ložnici je vše laděno do jemných béžovo hnědých tónů, ačkoliv byl původní záměr trochu jiný. Navrhovala jsem k této barevnosti akcenty fialové. Irena poctivě vymalovala stěnu za čelem postele na fialovo, zakoupila fialová prostěradla, ale v ložnici nemohla vydržet. A tak zase stěnu přetřela na smetanově bílou a prostěradla vyměnila za jiná. Fialovou prostě nemohla vystát :-) Krásné povlečení, které je na fotografiích, vybrala majitelka sama. Navrhla jsem ostatní textil, dekorace a svítidla, zbývají nám ještě závěsy.

Do dětského pokoje pro malého jsme nejprve vybrali proužkovanou tapetu a její barevnosti jsme podřídili zbytek. Masivní nábytek z firmy Gazel měla již rodina zakoupen, vybrali jsme doplňky a drobný nábytek z Ikea. Zbývá ještě dekorovat modrou stěnu obrázky a pořídit malému kusový oranžový koberec, aby si mohl pohodlně hrát na zemi.

Pro stávající jednoduše zařízenou kuchyň jsme vybraly olivově zelenou barvu na výmalbu nad jídelním stolem, na doplňky a dekoraci roletky. Paní Irena si vybrala zelené batikované prostírání s motivem listů z mojí dílny. Stejným motivem jsem jí potiskla i bílou roletu. Zelená stěna je dekorována obrázky s ovocem v rámečcích z Ikea. Plánujeme bílé plastové židle k jídelnímu stolu.

Stěny v předsíni jsou dekorovány fotografiemi členů rodiny a samolepkami v tónech hnědé.

Paní Ireně moc děkuji za spolupráci a důvěru, kterou ve mě vložila. Byla to příjemná práce.