Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.jpgCílem a smyslem mojí práce je navrhnout interiér, který bude splňovat nejen estetické nároky, ale bude i plně funkční s přihlédnutím k ergonomickým zásadám a potřebám jeho uživatelů.

Vždy je mojí snahou a klientům zdůrazňuji, že by měl interiér s nimi souznět, aby v něm rádi trávili svůj čas. Takový interiér vzniká úzkou spoluprací a dialogem mezi designérem a klientem, při kterém společně hledáme nejlepší řešení. Podrobně probíráme zvyky a potřeby rodiny i jejich plány do budoucna s ohledem na zařizování interiéru. Ve vašem interiéru vidím to, co vy už vidět nedokážete a snažím se využít jeho potenciál. Důležitý je dobrý nápad a ten se pokouším dát do každého návrhu.

 

JEDNOTLIVÉ KROKY SPOLUPRÁCE

 • ÚVODNÍ SCHŮZKA (cca 1 - 2 hodiny): analýza potřeb a přání klienta, zaměření a nafocení prostoru, předběžné stanovení rozpočtu. Úvodní schůzka je zpoplatněna dle ceníku a pokud se po ní oboustranně dohodneme na spolupráci, je poplatek odečten od ceny návrhu).
 • Návrh dispozice, zpracování 3D studie
 • Zpracování návrhu interiéru - vizualizace, podklady pro truhlářskou výrobu
 • Výběr zařizovacích předmětů, barev, tapet, doplňků 
 • Autorský dozor při realizaci
 • Dekorování

01.jpg

MOJE PRACOVNÍ / ŽIVOTNÍ FILOSOFIE aneb ČTĚTE, NEŽ MI ZAVOLÁTE:

V dnešním nastavení společnosti trpíme často pocitem, že máme "právo" na okamžité uspokojení našich potřeb. A tento trend se promítá i do požadavků na bydlení. Důrazně apeluji na klienty, aby dali návrhům a realizaci svého bydlení čas. Vše je třeba dobře promyslet, zvážit, protože se jedná o rozhodnutí, které ovlivní náš život na dlouhou dobu. V životě se stejně nedá nic uspěchat a všechno má svůj čas.

Spolupráce na jedné místnosti trvá od první schůzky po okamžik, kdy za řemeslníky zavřete dveře, průměrně šest měsíců. Divíte se? Je to optimistický odhad. Já a většinou i řemeslníci pracujeme, jak nejlépe dovedeme, v potaz je však třeba brát i dodací lhůty objednaného zboží a návaznost prací. Nejvýznamnější proměnnou je však klient sám! Zpravidla přece neřešíte jen bydlení, ale i práci, děti, zábavu, a taky potřebujete odpočívat. Takže těch večerů, kdy si doma v klidu sednete nad návrhem, není tak mnoho. Největší prodlevy tvoří čekání na vaše rozhodnutí.

Zařizování bydlení není totéž, co koupě housek ke snídani!

Držím se této zásady a přijímám pouze zakázky, u kterých není tlak na okamžitou realizaci a u kterých cítím, že s klientem dokážu navázat kvalitní a dlouhodobý dialog. Jen taková práce má pro mě smysl, naplňuje mě a dává šanci k naladění se na vás. Těší mě, když mě klienti informují, že naše společná snaha přinesla svoje ovoce a potvrzují mi, čemu věřím:

TO, ČÍM SE OBKLOPUJEME, OVLIVŇUJE A MĚNÍ NÁŠ ŽIVOT!

___________________________________________________

Co neumím a nedělám, protože v tom nevidím žádný smysl:

 • nepracuji se starým nábytkem, tj. nepřesouvám starý nábytek z místa na místo s cílem v pokoji "cosi zlepšit", nenavrhuji přeskládání sektorového nábytku, nefunguje to. Ráda však pracuji s nábytkovými solitéry - například máte-li oblíbené křeslo po babičce, které je vkusné, uvítám jeho začlenění do nového pokoje a pomohu radou při jeho renovaci.

 • nechodím na konzultace do domácností, pokud nezpracovávám kompletní návrh místnosti (tj. nelze si objednat pouze konzultaci).

 • neradím s výmalbou vašeho starého interiéru. Pouze změna barvy nepomůže.

 • neposkytuji "první pomoc" lidem, kteří nejsou mými klienty - mají -li vám zítra přijít řemeslníci a vy ještě nejste rozhodnuti, zda tu zeď chcete zbourat nebo ne, nevolejte mi. Rychlá rada nemusí být bez znalosti všech okolností ta nejlepší, a navíc - svůj čas chci věnovat těm, se kterými buduji dlouhodobé vztahy s dobrým výsledkem. 

 • neberu zakázky, u kterých není šance jednat s konečným uživatelem prostoru (developerské projekty, interiér jako dárek apod.)

 • nenavrhuji jeden nový kus nábytku do stávajícího interiéru, který jinak zůstává beze změn.

 • nespolupracuji při "doladění" vámi navrženého interiéru (tj. "máme vše hotovo, potřebujeme jen vybrat tapetu".).

 • neumím navrhnout jakýkoliv styl bydlení. To, co se mi nelíbí, nenavrhuji.

 • nejsem schopna naladit se na kohokoliv. Považuji za neprofesionální přijmout zakázku, když vím, že klientovi nedokážu vyhovět.

 • nesoutěžím s ostatními designéry - ani v rychlosti, ani v ceně. Neúčastním se jakýchkoliv výběrových řízení. Rámcové ceny mojí práce jsou uvedeny v ceníku a slouží k obecné představě o výši mojí odměny. Cenu vždy stanovuji individuálně pro každou zakázku po úvodní schůzce podle předpokládané náročnosti.

 • neslibuji nemožné. Snažím se vždy reálně odhadnout svoje možnosti. Neslibuji to, o čem předem vím, že je nesplnitelné, jen abych získala zakázku. 

A protože těch NE už bylo dost, pojďme na to zase pozitivně: přesvědčte se, že chcete spolupracovat právě se mnou! Na tomto webu máte spoustu možností poznat, jestli vám můj styl práce vyhovuje. Přečtěte si prosím texty, prohlédněte si fotografie z realizací.

Jestli jste si všechno pečlivě prostudovali a chcete do toho jít, volejte nebo pište. Těším se na "připravené" klienty, kterým mohu pomoci ovlivnit jejich bydlení a dodat tak jejich životům novou kvalitu a směr!

20.jpg