Jdi na obsah Jdi na menu
 


l30web.jpg

ING. LEONA FOUSKOVÁ  desátým rokem interiérová designérka, také příležitostná lektorka výtvarných kurzů, kurzů interiérového designu a spoluautorka konceptu Design Trips. Od ledna 2017 se můj pracovní čas dělí mezi design interiérů a redigování knih v nakladatelství Albatros.  Jsem autorkou a spoluautorkou několika publikací v oboru interiéry a výtvarno. To mě živí a baví.

Vzděláním inženýrka, nikoliv však architektury. Mojí alma mater je MZLU v Brně, kde jsem studovala obor manažer – ekonom. Doplnila jsem jej třísemestrálním pedagogickým studiem, které mi umožňuje učit na středních a vysokých školách. Díky zaměření studia občas stojím nohama pevně na zemi a rámcově se orientuji v reálném světě.

Co mě nabíjí, jsou výlety na kole i pěšky, náruživá četba, spánek, vymýšlení různých věcí, dobrodružných her pro děti a zážitkových kurzů. V kavárnách mě sytí nejen milované kafe, ale i atmosféra a design interiéru. Jako blíženci je mi vlastní dělat několik věcí najednou, ráda pracuji rukama i hlavou. Abych mohla tvořit, potřebuji se vznášet, a dny naplněné prací kontrolovaně prokládat hodinami zahálky.  

 

PUBLIKAČNÍ ČINNOST

PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNÉRA

Kniha vyšla v nakladatelství Albatros Media v říjnu 2013, dotisk v říjnu 2014. 

obalka.jpg

Ukázky z knihy zde.

 

InDesign - patnáctidílný seriál brněnské kabelové televize B-TV o tom, jak si zařídit byt. 

Obývací pokoje: http://www.b-tv.cz/indesign.html?ep=2608

Textil: http://www.b-tv.cz/indesign.html?ep=2621

Tapety a barvy: http://www.b-tv.cz/indesign.html?ep=2625

 

TRENDY 2011 A TRENDY 2012 - pro značku DULUX 

Ve spolupráci s kolegyní Janou Boháčkovou jsme pro přední značku barev DULUX zpracovaly inspirativní brožury Trendy 2011 a Trendy 2012. Publikace seznamují čtenáře s psychologií barev, jejich vhodnými kombinacemi a použitím v interiéru. Obsahují také tipy a triky designérů, které jsou prezentovány na fotografiích interiérů.

trendy-dulux-2011.jpgtrendy-dulux-2012.jpg

 

BATIKUJEME BYTOVÝ TEXTIL - nakladatelství Computer Press, 2004  

Obrazek

 

VELKÁ KNIHA VÝTVARNÉ INSPIRACE - jako spoluautorka, nakladatelství Computer Press, 2008

Obrazek