Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola pro zrakově postižené v Brně - Pisárkách bude mít novou originální fasádu

28. 6. 2012

Fasáda školy pro zrakově postižené v Brně - Pisárkách (www.sss-ou.cz) byla vybrána společností AkzoNobel k realizaci originálního výtvarného návrhu. AktoNobel zajistí sponzorsky barvy i realizaci fasády. Do celé akce byli zapojeni žáci a studenti školy, kteří v rámci výuky zpracovali svoji představu, jak by měla fasáda vypadat. Vybrané návrhy pak dostali do ruky studenti brněnského VUT, fakulty architektury, aby se jimi inspirovali při vytváření vlastního návrhu.

Workshopu budoucích architektů předcházela zajímavá přednáška Ing. Bc. Petra Karáska, vedoucího brněnského Tyflosevisu, který nás seznámil s omezeními a úskalími, jež provázejí slabozraké a nevidomé. Dal nám zároveň návod, jak by měla fasáda vypadat, aby působila příjemně pro žáky s různými očními vadami. Na závěr besedy jsme měli možnost si pomocí speciálních brýlí vyzkoušet různé stupně slabozrakosti.

Společně s kolegyní Janou Boháčkovou (www.janino.cz) jsme pro studenty - architekty připravily workshop, v jehož rámci jsme je seznámily se symbolikou barev a s principy práce s s barvou v interiéru.

Ve čtvrtek 21.6.2012 se za účasti tisku konalo vyhlášení nejlepšího návrhu, který vybrali učitelé školy ve spolupráci s Tyfloservisem. Zvítězil návrh studenta Frimla. Do realizace fasády budou zapojeni mladí malíři z Malujeme jinak (www.malujemejinak.cz), kteří společně s designérkou Janou Boháčkovou obohatili návrh o dětské malby.

dulux_omalovanky_tisk_cubes3.jpeg

Realizace proběhne během letních prázdnin a fotografie s výledkem se objeví na těchto stránkách.

 

malujeme-s-duluxem.jpg