Jdi na obsah Jdi na menu
 


O jednom setkání - Bára Grünwaldová, fotografka

8. 12. 2013

img_7145.jpg

 

Stále častěji vnímám, že mi život či osud postaví do cesty zajímavé setkání, takové, které zrovna potřebuji pro správný směr svých dalších kroků. Před měsícem mě upozornila brněnská designérka Dana na fotografku Báru z Blanska s dotazem, zda ji náhodou neznám. Danu totiž zaujaly Bářiny fotky a pletené polštářky na Fleru. Já Báru vůbec neznala, nikdy jsem o ní neslyšela, a když jsem si otevřela její blog a spatřila její fotku, její tvář mi nebyla povědomá, což je v našem malém městě poměrně neobvyklý stav. Pak jsem se vydala do své oblíbené kavárny Cafisco a  hle! Báře Grünwaldové tu zrovna začínala výstava jejích fotografií.

pozvanka_vystava_cafisco_blog.jpg

 Její fotky mě na první pohled zaujaly. Byly to záběry s podobnou atmosférou, jaké bych fotila, kdybych vůbec fotila (či jaké jsem vyhledávala a fotívala kdysi před začátkem mé mateřské a designérské kariéry). Ta holka mě začala zajímat! Od usměvavé Marcelky z Cafisca jsem na Báru dostala kontakt a doporučení se slovy: „Vy dvě si budete rozumět“. A měla pravdu. Za týden už jsme spolu seděly ve stejné kavárně nad kávou a debatovaly o životě.

img_7148.jpg

Vyšlo najevo, že jsme kolem sebe už dlouho kroužily, společných známých máme nepočítaně. Ale všechno v životě má svůj čas a zřejmě i naše setkání má pro nás obě smysl až nyní. Bára mě zaujala nejen fotografiemi a svým pohledem na život, ale i dvouletým studiem feng-šuej u Andrey Gheorghe v Brně, která byla kdysi mojí studentkou na kurzech bytového designu.

Povídaly jsme si o magickém kostelíku ve Svaté Kateřině, kolem kterého často projíždím, ale zastavila jsem se jen jednou, když bylo zrovna zavřeno. Bára měla to štěstí, že se podívala dovnitř, nafotila úžasně silné záběry a o tomto zážitku napsala na svůj blog.

img_8450-001.jpg

Plodem našeho setkání jsou nejen čtyři fotografie vystavené u mě v ateliéru. Určitě zaujmou návštěvníky, pro které je připraven i katalog ostatních fotografií. Umíme z nich udělat fototapety nebo tisky na plátno, které dodají vašemu interiéru atmosféru. A něco mi říká, že to není jediná cesta, kterou se společně můžeme dát. Necháme se překvapit!