Jdi na obsah Jdi na menu
 


I SALONI MILANO 2011

17. 4. 2011

I SALONI MILANO 2011

S kolegyní Janou Boháčkovou (www.janino.cz) jsme vyrazily ve středu z Brna letadlem společnosti Ryanair a i přes lehké turbulence, vítr a déšť jsme dosedly v  Bergamu v dobré náladě. Přijaly jsme pohostinnost italskočeských přátel Mika a Ivanky, kteří nás zasvětili do tajů veřejné dopravy po Miláně a starali se o nás jako o vlastní :-). Ve čtvrtek ráno jsme posnídaly čerstvé pečivo z pekárny v Rescaldině a vyrazily na výstaviště.

merano321400.jpgPrvním stánkem, ke kterému vedly naše kroky, byla expozice české firmy TON, která prezentovala sedací nábytek. Stánek nás okouzlil svou jednoduchou elegancí a skvělým nápadem - zbytky ohýbaného dřeva sloužícího k výrobě židlí tvořily magický zapletenec, který byl snad jedinou, zato naprosto dokonalou dekorací expozice. Usedly jsme na krásnou a pohodlnou židli/křeslo Merano návrháře Alexandra Guflera, krerá právem získala ocenění RED DOT DESIGN AWARD 2011 a těšíme se, že se co nejdříve stane součástí našich dalších návrhů interiérů.

 

V dalších expozicích nás zaujaly především plastové židle, židle z ohýbaného dřeva, čalouněné taburety a důmyslné dětské pokoje. Inspirovaly jsme se i velkými nábytkovými sestavami do obývacích pokojů, vyzkoušely kování, materiály, výklopy, výsuvy,...

V expozici společnosti DOIMO jsme se setkaly s kolegou Tomášem Havránkem z Akademie bydlení (www.akademiebydleni.cz) a nechali se provézt zástupkyní firmy AB Concept Ostrava po stáncích společností, jejichž nábytek dováží do České republiky. Byli jsme mimo jiné v expozici Calligaris, kde jsme obdivovaly promyšlené systémy rozkládání jídelních stolů a trendovou barevnost židlí.

Výstavu osvětlení Euroluce, která byla prezentována ve 4 pavilonech, jsme prošly již z posledních sil. Kromě světoznámých značek jsme objevily i expozici věnovanou českým designérům svítidel. Nachodily jsme desítky kilometrů, vstřebaly mnoho nápadů, nabily se pozitivní energií a chutí do dalšího navrhování!

Příští rok hodláme náš pobyt v Milánu o den dva prodloužit a užít si i otevřených showroomů vystavovatelů přímo ve městě.

A jestli se najdou naše zavazadla a přiletí v pondělí s další linkou Ryanair do Brna, přibude na těchto stránkách několik fotek a informací, které jsou nyní pevně zamčené v našem ztraceném oranžovém kufru :-)