Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Kdopak nám ji postaví?

28. 9. 2017

skolka5.jpgLetošní rok mám ve znamení pecí. Jedna je opravdová a druhá "jenom jako", ale o to víc milovaná!  

 

Pár drobností, abych nevyšla ze cviku

1. 9. 2017

barcelona.jpgLéto letos vyšlo báječně - spousta výletů, koupání, dokonce i žhavá Barcelona. Jenže mě nebaví se jenom válet. Tak jsem mezi odpočinkem trochu navrhovala a redigovala. 

 

V koupelně na vlně retra

1. 8. 2017

terra-astro-0381.jpgTahle bude naše....navrhování do vlastního bytu vážně vždycky dost dře. Po různých složitostech a překombinování všeho možného dochází k bolestnému zjednodušování až na samou dřeň. A až se některé prvky oželí a opláčou, pak je to teprve ono!

 

Letní návštěva u kováře Radomíra podruhé

25. 7. 2017

23web.jpgS Radomírem jsme společně pracovali na krásné zakázce loňského roku - na interiéru restaurace Tišnovská Rychta. Dělal pro nás kovařinu na police, zástěny, kryty na topení, a taky originální hodiny. A pak mě pozval k sobě domů, kde má i svou dílnu - bylo to přesně před rokem a napsala jsem o tom zde.​​ Letos jsem jeho pozvání ráda přijala zas....

 

Čím se bavím v létě

12. 7. 2017

49386-2490-kc.jpgRetro mě pořád baví - v zimě v létě. A je fakt, že mám kde čerpat - u nás v rodině je jeden dům, kde je retra plno. Tak plno, že by zasloužil odlehčit. A že je to fakt těžké retro! Už se na tom pracuje... 

 

V mém pokoji roste strom

18. 6. 2017

strom2.jpgTo je tak, když je v prostoru něco nevyhovujícího. Buď to schovám, anebo z toho udělám přednost. Tentokrát jsem zvolila druhou variantu. A tak má Jeník v pokoji místo kovových nosníků krásný originální obháčkovaný strom!  

 

Meat Design Ostrava 2016

29. 11. 2016

04web.jpgOkouzlující spojení svěžího designu a industriálu dolu Hlubina v areálu Dolních Vítkovic. Příjemný páteční den s milými lidmi v sympatickém měřítku. Inspirativní český, slovenský a polský design. To vše byl Meat Design Ostrava 2016!

 

Zahřívárna nebo vzpomínky na léto - díl třetí - VÍDEŇ

28. 11. 2016

03.jpgJak nám odrůstají děti, začíná mít smysl brát je na výlety do měst. Přináší to klid v rodině. Naše oblíbené procházky přírodou, výlety na kole a patnáctikilometrové poznávací výšlapy do okolí patří u našich dvou synků momentálně k nestravitelnému způsobu trávení volného času. A tak si můžeme vybrat: buď absolvovat šílené protesty před a během výletu a totálně se psychicky odrovnat, anebo potupně prohrát, vzdát výchovu a nechat je doma napospas wifi. A pak tu máme ještě třetí možnost – uspořádat výpravu dle jejich gusta. Ideálně výlet do velkého města a ještě lépe za hranice naší vlasti.

 

DESIGNBLOK 2016

16. 11. 2016

 28_cafeletka1.jpgVybraly jsme si s Janou B pro náš výlet státní svátek a vydaly se do Prahy vlakem, neb dálnici již nedůvěřujeme. Vlak má řadu výhod - nemusíme řídit, můžeme si číst, kochat se industriálním výhledem na okolí trati a taky si dát na jízdy kafíčko a sváču bez nutnosti zastavit. My jely vybaveny. Jana nakoupila na brněnském nádraží to výborný kafe do vlaku, co se tam prodává ve stánku, já v Blansku přistoupila s bábovkou a svačinkami v ubrousku. Výlet nám začal krásně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: DESIGNBLOK 2016

Zahřívárna aneb vzpomínky na léto - díl druhý - SLAVONICE

29. 10. 2016

303-ondrej-20trojan-20foto-20jan-20rasch.jpg​ Proč miluju Slavonice? Protože jsou malé a skromné. Protože mají krásné renesanční náměstí. Protože tam cítím sklepáckou poetiku, hlavně v Besídce. Protože leží v České Kanadě, kde jsou velké oblé kameny, lesy a báječné cyklostezky. A protože tam něco je....