Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

V koupelně na vlně retra

1. 8. 2017

terra-astro-0381.jpgTahle bude naše....navrhování do vlastního bytu vážně vždycky dost dře. Po různých složitostech a překombinování všeho možného dochází k bolestnému zjednodušování až na samou dřeň. A až se některé prvky oželí a opláčou, pak je to teprve ono!

 

Letní návštěva u kováře Radomíra podruhé

25. 7. 2017

23web.jpgS Radomírem jsme společně pracovali na krásné zakázce loňského roku - na interiéru restaurace Tišnovská Rychta. Dělal pro nás kovařinu na police, zástěny, kryty na topení, a taky originální hodiny. A pak mě pozval k sobě domů, kde má i svou dílnu - bylo to přesně před rokem a napsala jsem o tom zde.​​ Letos jsem jeho pozvání ráda přijala zas....

 

Čím se bavím v létě

12. 7. 2017

49386-2490-kc.jpgRetro mě pořád baví - v zimě v létě. A je fakt, že mám kde čerpat - u nás v rodině je jeden dům, kde je retra plno. Tak plno, že by zasloužil odlehčit. A že je to fakt těžké retro! Už se na tom pracuje... 

 

V mém pokoji roste strom

18. 6. 2017

strom2.jpgTo je tak, když je v prostoru něco nevyhovujícího. Buď to schovám, anebo z toho udělám přednost. Tentokrát jsem zvolila druhou variantu. A tak má Jeník v pokoji místo kovových nosníků krásný originální obháčkovaný strom!  

 

Meat Design Ostrava 2016

29. 11. 2016

04web.jpgOkouzlující spojení svěžího designu a industriálu dolu Hlubina v areálu Dolních Vítkovic. Příjemný páteční den s milými lidmi v sympatickém měřítku. Inspirativní český, slovenský a polský design. To vše byl Meat Design Ostrava 2016!

 

Zahřívárna nebo vzpomínky na léto - díl třetí - VÍDEŇ

28. 11. 2016

03.jpgJak nám odrůstají děti, začíná mít smysl brát je na výlety do měst. Přináší to klid v rodině. Naše oblíbené procházky přírodou, výlety na kole a patnáctikilometrové poznávací výšlapy do okolí patří u našich dvou synků momentálně k nestravitelnému způsobu trávení volného času. A tak si můžeme vybrat: buď absolvovat šílené protesty před a během výletu a totálně se psychicky odrovnat, anebo potupně prohrát, vzdát výchovu a nechat je doma napospas wifi. A pak tu máme ještě třetí možnost – uspořádat výpravu dle jejich gusta. Ideálně výlet do velkého města a ještě lépe za hranice naší vlasti.

 

DESIGNBLOK 2016

16. 11. 2016

 28_cafeletka1.jpgVybraly jsme si s Janou B pro náš výlet státní svátek a vydaly se do Prahy vlakem, neb dálnici již nedůvěřujeme. Vlak má řadu výhod - nemusíme řídit, můžeme si číst, kochat se industriálním výhledem na okolí trati a taky si dát na jízdy kafíčko a sváču bez nutnosti zastavit. My jely vybaveny. Jana nakoupila na brněnském nádraží to výborný kafe do vlaku, co se tam prodává ve stánku, já v Blansku přistoupila s bábovkou a svačinkami v ubrousku. Výlet nám začal krásně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: DESIGNBLOK 2016

Zahřívárna aneb vzpomínky na léto - díl druhý - SLAVONICE

29. 10. 2016

303-ondrej-20trojan-20foto-20jan-20rasch.jpg​ Proč miluju Slavonice? Protože jsou malé a skromné. Protože mají krásné renesanční náměstí. Protože tam cítím sklepáckou poetiku, hlavně v Besídce. Protože leží v České Kanadě, kde jsou velké oblé kameny, lesy a báječné cyklostezky. A protože tam něco je....

 

Zahřívárna aneb vzpomínky na léto - díl první - SÁZAVA

14. 10. 2016

hut-frantisek.jpg  Začal čas čajů a plédů, i když ještě před 14 dny to vypadalo, že léto snad nikdy  neskončí. Najednou šok, teplota padá nejmíň o patnáct stupňů a je třeba hřát tělo i duši. Přináším pár zahřívacích tipů na výlety - díl první - SÁZAVA.

 

Na Rychtě a v kovárně

28. 7. 2016

19.jpg  Rychtu píšu záměrně s velkým písmenem R na začátku, a  snad je to správně česky. Mám totiž na mysli restauraci Tišnovská Rychta, jejíž nový interiér jsem navrhovala. Že se při tomto projektu sešla prima parta, jsem už na těchto stránkách psala.  A dneska bych ráda představila jednoho důležitého člena této realizační skupiny, pana kováře, sochaře a designéra Radomíra Bártu.